Септември се завърна във футболния елит на България след 19 години отсъствие. Септември спечели с 2:1 финалния бараж срещу Монтана, който се игра в Пловдив на стадиона в парк „Лаута“. Янко Ангелов изведе софиянци напред в резултата още в 3-та минута. Борис Галчев удвои преднината на Септември в 11-та минута. Почетното попадение за Монтана отбеляза Атанас Илиев в 67-та минута. ​

Септември поведе в резултата още в 3-та минута.  Борис Галчев центрира от корнер в наказателното поле на Монтана, след което Янко Ангелов стреля с глава и изпрати топката във вратата на Неманя Счекич.

Септември удвои своята преднина в 11-та минута, когато Борис Галчев с много хубав прехвърлящ удар изпрати топката във вратата на Счекич. Галчев прехвърли вратаря на Монтана от границата на наказателното поле.

Софиянци продължиха да доминират и в 15-та минута Ишмаел Байду направи отличен пробив и навлезе в наказателното поле на Монтана, след което подаде към Янко Ангелов, но той стреля много неточно.

Пет минути по-късно Даниел Пехливанов отправи много хубав далечен удар, но Неманя Счекич внимаваше и спаси.

След това Янко Ангелов центрира в наказателното поле на Монтана, Андреас Васев си отбеляза ефектен автогол с глава, но съдията Никола Попов свири нарушение на Ишмаел Байду срещу Васев и не зачете попадението.

Единствената по-сериозна възможност пред Монтана бе в 33-та минута, когато Даниел Гаджев пусна отличен извеждащ пас към Даниел Генов, който получи топката в наказателното поле на Септември и стреля, но слабо и Валентин Галев нямаше проблеми да спаси.

Септември продължи да играе много силно и в 52-та минута Ишмаел Байду отново демонстрира своята скорост, след което центрира в наказателното поле на Монтана, където Радослав Василев бе изпуснат и стреля от упор, но Счекич успя да спаси.

Радослав Василев получи хубав пас в 58-та минута, след което стреля от въздуха, но слабо и прави в ръцете на Неманя Счекич.

Монтана намали пасива си в 67-та минута, когато Иванчевич подаде към Андреас Васев, който продължи към Атнас Илиев, който с много премерен удар отблизо вкара топката във вратата на Валентин Галев.

Борис Галчев отправи много хубав удар от фаул в 70-та минута, но Счекич внимаваше и успя да спаси.

Монтана бе изключително близо до това да изравни резултата в 83-та минута, когато Иван Михов центрира в наказателното поле на Септември, където топката се удари в гърба на Даниел Генов и след това срещна десния стълб на вратата на Валентин Галев.

В края на мача съдията Никола Попов изгони треньора на Монтана Атанас Атанасов от скамейката и го изпрати в трибуните.

Септември можеше да сложи край на интригата в мача в 88-та минута, когато Аджов подаде към Борис Галчев, който бе на отлична позиция, но стреля в аут.

Септември спечели последната квота за участие в Първа лига през следващия сезон. За последно столичани играха в елита през 1998 година.

Монтана: 33. Неманя Счекич – 25. Костадин Дяков, 29. Диарасоуба Бамба, 3. Иван Михов, 11. Андреас Васев – 21. Даниел Гаджев, 4. Антони Иванов -7. Даниел Генов, 10. Петър Атанасов, 28. Саер Сене – 9. Атанас Илиев

Септември: 1. Валентин Галев, 24. Богомил Дяков, 5. Петър Генчев, 21. Янко Сандански, 22. Георги Стоичков – 2. Стоян Предев, 25. Борис Галчев – 19. Ишмаел Байду, 8. Янко Ангелов, 11. Даниел Пехливанов – 10. Радослав Василев