Славия и Витоша Бистрица завършиха 0:0 в среща от 27-мия кръг на Първа професионална лига. Двубоят, който се игра на Националния стадион "Васил Левски", даде начало на втората част на шампионата в България.

През първото полувреме Славия бе по-активният тим, но най-добрата възможност за гол се откри пред гостите от Бистрица. В 32-рата минута Петко Цанков бе изведен по десния фланг на атаката, финтира бранител на Славия и нанесе удар с десния крак, който обаче се оплете във външната страна на мрежата на Антониос Стергиакис. Най-добрата възможност за "белите" пък се отвори пред Иван Минчев, който в 25-ата минута засече с глава центриране от корнер, но ударът на нисичкия халф не затрудни вратаря Николай Георгиев.

През вторите 45 минути ситуацията на терена не се промени. Славия продължаваше да контролира играта, но без да създава реални голови заплахи за вратата на съперника. Витоша пък чакаше своите шансове на контраатака, но такива така и не се откриха пред играчите на Костадин Ангелов. В 75-ата минута удар на Георги Йомов по земя от двадесетина метра облиза от външната страна дясната греда на Николай Георгиев. Десетина минути след това и Галин Иванов пробва да реализира, но и неговият удар не бе решаващ. В 87-мата минута влезлият като резерва Даниел Пеев си изкара два жълти картона в рамките на 5 минути. И двата бяха заради протести към отсъжданията на главния съдия Петър Костадинов, който и за миг не се поколеба да вдигне червен на играча на Витоша. Така гостите доиграха последните минута на мача с 10 човека. В 90-ата минута Галин Иванов стреля опасно от фаул, но ударът му премина на около 50 сантиметра над напречната греда на гостите.

Със спечелената тока Славия събра 33 и остава начело в група "А" на плейофите, докато Витоша е на последната четвърта позиция с 9 точки.