Славия направи огромна крачка към спасението. Това се случи след победа с 1:0 над Нефтохимик в Бургас и така момчетата на Златомир Загорчич дишат по-спокойно преди ответния сблъсък.

Георги Йомов отбеляза единственото попадение в самото начало при великолепна атака на отбора си и я завърши с невероятен шут. Но това беше един от малкото интересни моменти в този мач и някаква интрига все пак се запази за реванша, но "белите" определено са с едни гърди напред.

Мачът започна доста напрегнато и чистите положения липсваха. Но още с първата опасна атака в него резултатът вече беше открит. Това се случи в 9-та минута, когато "белите" направиха невероятна атака.

Тогава с перфектен извеждащ пас Стефан Велев намери Сердер Сердеров на левия фланг и той нахлу с топката. Руснакът центрира страхотно към връхлитащия във вратарското поле Георги Йомов и юношата на Левски с мощен шут от воле щеше да скъса мрежата за 1:0.

Малко след това Нафтата имаше възможност да изравни. В 17-та минута Галин Иванов проби и намери Николай Дюлгеров в наказателното поле, но неговият удар беше отразен от Георги Петков. При добавката Костадин Хазуров от един метър стреля над вратата. В тази ситуация беше дадена засада, но такава категорично нямаше.

Впоследствие страстите на терена отново утихнаха, като след 30-та минута двата тима отново вдигнаха оборотите. Първо Ивайло Димитров излезе сам срещу Янко Георгиев, но стреля над вратата. В 35-та минута Костадин Хазуров отново можеше да изравни, но стреля над вратата със задна ножица.

Веднага след това славистите отново можеха да се разпишат. В 36-та минута Стефан Велев центрира от пряк свободен удар и Андреа Христов засече с глава, но топката мина над вратата и възможността се провали.

В крайна сметка "белите" бяха по-активни до края на полувремето, но Стефан Велев и Ивайло Димитров не можаха да се разпишат от сравнително изгодни ситуации и така почивката дойде при един гол аванс на славистите.

Втората част започна с доста ниско темпо и напрежението властваше на терена. Чистите положения обаче липсваха напълно. Домакините опитваха да стрелят от дистанция или да използват статичните положения, които им се откриват, но в крайна сметка не затрудниха по никакъв начин Георги Петков.

Славистите се бяха прибрали и пазеха хубавия за тях резултат. И затова до истински опасности и пред Янко Георгиев не се стигна. Единственият сносен удар в началото на втората част беше на Владислав Романов от дистанция, но беше неточен.

"Шейховете" опитваха да натискат, но нямаха сили и така и не излизаха на чисти ситуации. Ударите на Костадин Хазуров и Галин Иванов обаче така и не намериха целта. "Белите" пък не си и мислеха да атакуват опасно, а само дебнеха на контра.

И можеха да решат всичко в 78-та минута. Тогава Сердер Сердеров стреля от границата на наказателното поле и Янко Георгиев изби, но право на крака на връхлитащия Ивайло Димитров. Косъма обаче стреля право в тялото на стража и топката излезе в корнер. От него не последва нищо интересно.

И отново славистите преди края можеха да решат всичко в този двубой като цяло. В 85-та минута Ивайло Димитров стреля от дистанция, но Янко Георгиев изби. Топката стигна до Сердер Сердеров на границата на наказателното поле и той с фалцов удар преодоля вратаря, но топката мина на сантиметри встрани от вратата.

В крайна сметка повече нищо интересно не се случи и Славия се поздрави с успеха. Все още обаче нищо не е решено, защото Нефтохимик запазва шансовете си за спасение, ако победи в София в понеделник в реванша.

Ето и съставите на двата отбора:

Нефтохимик: Янко Георгиев, Ранди Онуоха, Костадин Велков, Илия Миланов, Ангел Грънчов, Йордан Йорданов, Николай Дюлгеров, Иван Вълчанов, Костадин Хазуров, Владислав Романов, Галин Иванов;

Резерви: Ивайло Василев, Георги Хашев, Симеон Русев, Мариян Огнянов, Михаел Орачев, Руси Грозев, Живко Петков;

Славия: Георги Петков, Георги Пашов, Абуд Омар, Андреа Христов, Петко Христов, Стефан Велев, Емил Мартинов, Божидар Васев, Ивайло Димитров, Сердер Сердеров, Георги Йомов;

Резерви: Maрио Кирев, Данил Майков, Александър Бранеков, Иван Минчев, Янис Карабельов, Калоян Кръстев, Наско Милев.