Славия победи Етър Велико Търново с 1:0 в първа среща от плейофа за 7-то място в Първа професионална лига.

Единственото попадение в мача отбеляза Георги Йомов в допълнителното време на първата част. Реваншът е на 23 май на стадион "Ивайло".

Славия можеше да поведе още в 3-ата минута, след като Георги Йомов стреля с глава право в лявата греда на вратата пазена от Христо Иванов.

Няколко минути след това Етър пропусна чрез Велко Батрович. След него Даниел Младенов бе близо до това да открие резултата, но ударът премина встрани от вратат.

В 36-ата минута пък Славчо Шоколаров пробва удар от дистанция, който бе спасен с лекота от Иванов. В продължението на първата част Радослав Кирилов напредна отляво, след което с помощта на рикошет топката достигна до Георги Йомов, който с удар от движение откри резултата.

Веднага след подновяването на играта Етър имаше претенции за дузпа след опит на Даниел Младенов да центрира отдясно останаха впечатления, че топката се отби в ръката на Давид Хуманес, но съдията Георги Иванов даде знак играта да продължи.

В ответната атака Славия можеше да вкара втори гол, но Крум Стоянов се намеси решително. Етър държеше инициативата, но трудно стигаше до чисти положения пред Георги Петков. Славия можеше да нанесе решителен удар в 84-ата минута, когато резервата Дарко Тасевски изведе Цветелин Чунчуков сам срещу Христов, но нападателят отправи изключително неточен удар.

В 88-ата минута Етър създаде добра възможност след разбъркване, когато Младенов отправи удар от непосредствена близост, който бе отразен от Георги Петков. Милчо Ангелов също бе близко до изравняване в първата минута на допълнителното време, но Петков отново спаси. Футболистите на Красимир Балъков пропуснаха най-чистото си положение в 93-ата минута, когато удар на Румен Руменов срещна дясната греда.