Те са голмайсторите в петте дербита, които Левски и ЦСКА изиграха помежду си от началото на сезона. Представяме ви футболистите, реализирали повече от веднъж в тези двубои, в които всяко едно попадение предизвиква букет от емоции и в двете крайности.

Тиаго Родригеш от Португалия. Той вкара два гола в първото дерби, играно през есента. След ранния гол на Давид Яблонски, именно с два далечни удара Тиаго даде пълния обрат за ЦСКА и още до 15-тата минута „червените“ поведоха с 2:1.

Естествено, тук е и Фернандо Каранага. Бразилският голеадор на „червените“ ще бъде големият отсъстващ за ЦСКА в последното дерби за сезона. Каранга вкара от дузпа на 18 април в шампионатния двубой, завършил 2:2, а точно той донесе и единствената победа на ЦСКА срещу левски – в онзи мач под дъжда, когато бразилецът отбеляза в последните минути.

От „синята“ страна на преден план изпъква Серджиу Буш. Със своите три гола в петте дербита, румънецът се превърна в най-резултатния футболист в мачовете между Левски и ЦСКА през сезона. Но и трите негови попадения паднаха в полуфиналите за Купата, а сега предстои среща на ниво Първа лига.

И още един „син“ герой, макар че той реализира само един гол – левият бек на Левски Иван Горанов. Така горанов стана единственият българин, отбелязал попадение в тези дербита, в които видяхме общо 15 гола.

А след Давид Яблонски, Иван Горанов стана вторият защитник на „сините“, реализирал във вратата на ЦСКА.

Ще увеличи ли някой от тези футболисти головата си сметка в предстоящото дерби, ще изгреят ли нови звезди след края на двубоя? Това е Левски срещу ЦСКА!

Левски и ЦСКА се изправят един срещу друг на 15 май от 18.30 часа на Националния стадион. Срещаа ще може да следите с Gong.bg, GONG PLAY, DIEMA SPORT, PLAY DIEMA XTRA и по Дарик радио.