Доста интересни бяха мачовете в Първа лига в изминалите три дни, в който се изигра голяма част от четвъртия кръг на първенството.

Един от тези двубои, този между Ботев и Септември София, ще се изиграе чак на 12 октомври, а причината е, че "канарчетата" поискаха отлагане предвид участието си в Европа.

И след уволнението на Николай Митов, Левски остана блед и загуби от Верея. Софийските терени пък станаха свидетели на общо 16 гола в три двубоя.

Верея - Левски 2:0 (1:0 Георги Андонов 3', 2:0 Венцислав Бенгюзов 29')

Левски бе воден от Асен Букарев и бе с всички свои звезди, включително Габриел Обертан. Това обаче не помогна и "сините" показаха ужасяваща игра, с която не заслужаваха да победят. В Стара Загора на ниско ниво бе и съдийската тройка, която направи доста грешки, включително зачетен нередовен гол на Верея и отменен чист такъв на Левски. А това логично доведе и до доста остра реакция в лагера на "сините".

Шеф на Левски с остър коментар по адрес на Лудогорец

Боримиров пуска жалба от съдийството

Наско Сираков: Съдиите убиват Левски! Това е скандал!

Букарев: Митов стана жертва на нереалистични очаквания

Илиан Илиев: Шефовете на Левски крещяха по съдиите в тунела

Играч на мача: Георги Андонов

ЦСКА - Локомотив Пловдив 4:1 (1:0 Тиаго Родригеш 13', 2:0 Кристиян Малинов 27', 3:0 Фернандо Каранга 61', 3:1 Димо Бакалов 74', 4:1 Станислав Манолев 78')

Поводи за радост имаше сред феновете на ЦСКА, тъй като техните любимци бяха категорични в домакинския си мач на Локо Пловдив и без проблеми стигнаха до трите точки.

Стамен Белчев: Доволен съм, но трябва да работим още

Воин Войнов: Допуснахме много грешки, недопустимо е

Играч на мача: Фернандо Каранга

Витоша Бистрица - Лудогорец 2:4 (1:0 Григор Долапчиев 4', 1:1 Вирхил Мисиджан 12', 2:1 Григор Долапчиев 36', 2:2 Космин Моци 38'-д, 2:3 Густаво Кампаняро 73', 2:4 Жуниньо Кишада 85')

След отпадането от Апоел Беер Шева, Лудогорец имаше трудни моменти и на Националния стадион "Васил Левски", след като на два пъти губеше в резултата след голове на Григор Долапчиев. И в двата случая обаче изравняването идваше бързо, а в последните 20 минути на мача дойде и развръзката с още две попадения.

Коце Ангелов: Една резерва на Лудогорец струва колкото целия ни отбор

Дерменджиев: Поздравявам Витоша, че играят открит футбол

Играч на мача: Григор Долапчиев

Славия - Берое 1:4 (0:1 Карлос Охене 22', 1:1 Ивайло Димитров 57', 1:2 Стефан Велков 69'-аг, 1:4 Педро Еуженио 83',90'+3')

Томаш: Все още не можем да контролираме мачовете

Загорчич: Допуснахме старите грешки, Берое бе по-силен

Играч на мача: Карлос Охене

Пирин - Черно море 1:1 (0:1 Георги Божилов 35', 1:1 Юлиан Попев 81')

Радуканов: Доволен съм от точката, поздравявам Гонзо

Гонзо: Имаме 10 точки от 4 мача, трябва да сме доволни

Животинското царско на бг футбола - имаме и костенурка!

Играч на мача: Мартин Костадинов

В понеделник от 20:30 часа е ред на дербито на новаците между Етър Велико Търново и Септември София. Мачът можете да гледате по DIEMA SPORT и онлайн на GONG PLAY!