Лудогорец се изправя срещу последния в първата шестица Черно Море в мач от 35-ия кръг на Първа лига. “Орлите” вече си осигуриха титлата с актив от 80 точки и повечето от футболистите на Георги Дерменджиев вече излязоха в почивка. Варненци пък ще търсят първа победа над разградчани от 12 мача насам. “Моряците” са на 6-ото място с 46 точки, като взеха само една победа дотук в елиманциите и инкасираха цели 8 поражения (5 от които поредни).

Двубоят стартира в 21 часа и ще върви в пряко предаване по DIEMA SPORT 2, онлайн на GONG PLAY и на честотите на Дарик радио. По традиция можете да проследите мача минута по минута с Gong.bg.

0:4 в миналия мач срещу Лудогорец на 1 май е най-тежката загуба на варненци през настоящия сезон, с която започна серията от 5 поредни поражения на моряците. Тя е без аналог за тима, откакто се завърна в елита през сезон 2000/01 г. За последно записа 5 поредни загуби през октомври 1993 г.

Черно море няма победа над лудогорци в 12 поредни мача с тях след 31 август 2013 г. (3:1 на „Тича”) , оттогава записа 5 равенства и 7 загуби в първенството срещу шесткратните шампиони.

Емил Михайлов (Черно море) не успя да опази вратата си „суха” в нито един от осемте двубоя на варненци в плейофната фаза на първенството.

Лудогорец за първи път, откакто играе в елита, допусна 25 гола във вратата си в рамките на един сезон. През 2014/15 г. инкасира 24 попадения в 32 срещи.

Бранителят на Лудогорец Хосе Паломино си отбеляза автогол в първия двубой с моряците през сезона, с който откри резултата при победата на лудогорци с 3:1 на 9 септември 2016 г. и вкара гол в последния мач с варненци – 4:0 на 1 май т.г.

Единственият шампионатен мач през сезона, в който Лудогорец използва седмина българи (четирима в стартовия състав, трима като смени), бе победата с 2:0 на свой терен над Монтана в четвъртия кръг.