ЦСКА и Дунав откриват битката в 10-ия кръг на Първа лига с вълнуващ мач помежду си на "Българска армия". Двата тима се изправят един срещу друг от 20:00 часа и ще можете да гледате сблъсъка им в ефира на DIEMA SPORT, както и онлайн на GONG PLAY. За вас ще го следим минута по минута на GONG.BG, а ще го слушате и по Дарик.

Александър Барт: Най-силният коз на ЦСКА е колективът

"Червените" са отборът в най-добра форма у нас в момента. Откакто загубиха срещу Лудогорец у дома във втория кръг, те нямат спирка и нижат победа след победа. Серията им достигна седем поредни успеха с късната драма срещу Черно море в миналия кръг.

Ще успее ли Дунав да спре отличната серия на ЦСКА?

Сега Стамен Белчев и компания имат задължението да я продължат с наглед лесната задача - да победят Дунав. Откакто двата тима са в елита от миналия сезон насам, на "Армията" победителят е ясен - ЦСКА. Така се очаква да е и сега.

Марка кафе стана спонсор на ЦСКА

Наставникът на домакините няма абсолютно никакви проблеми със състава, което допълнително накланя везните в полза на неговия тим. Извън групата беше оставен Густаво Кулма, но това е изцяло по решение на специалиста, а не заради някаква травма.

Стамен Белчев - точният човек за ЦСКА

Големите надежди за успех се възлагат на намиращия се в превъзходна форма Фернандо Каранга, който не спира да бележи и вече има 9 гола от началото на сезона. Това го прави и лидер в голмайсторската листа на Първа лига.

ЦСКА пусна билетите за Дунав

Дунав идва в София в лоша серия, а на "Армията" не е побеждавал никога в историята си. За разлика от миналия сезон, русенци сега са трагични като гости и интригата за победителя в този мач изглежда твърде малка.

Никаква почивка за ЦСКА, "червените" под пара за мача с Дунав

Трябва да се отбележи и един интригуващ факт от лятото, касаещ двата тима. Тогава Дунав зае мястото на ЦСКА в Лига Европа, след като УЕФА обяви, че "червените" нямат право да участват в турнирите за три години заради правилото за нови клубове. Въпреки обжалванията им, мястото им беше дадено на "драконите" в навечерието на жребия и сега със сигурност ще търсят реванш на терена за това.