Отборите на Левски и Пирин закриват съботната програма от 19-ия кръг на Първа лига с битката помежду си на "Герена".

Този мач стартира в 17:30 часа, а можете да го гледате в ефира на DIEMA SPORT, както и онлайн на нашата платформа GONG PLAY.

За вас ще го следим минута по минута на GONG.BG, а можете да го слушате и по Дарик радио.

Интересната ситуация в случая е около Серджиу Буш. Румънецът е пред своя 19-и шампионатен мач за "сините". Толкова изигра и за ЦСКА през есента на 2014 г., но тогава нападателят вкара 10 гола за червените, докато сега е с едва 4 попадения за Левски.

Титуляр се очаква да започне и Васил Панайотов.

В миналия кръг срещу Дунав халфът на Левски за първи път в своята кариера вкара 2 гола в един шампионатен мач. Първите му 5 попадения в елита бяха за Пирин Гоце Делчев.

Мапуку: Нямам проблем с Роси, щастлив съм в Левски

Пред юбилей е вратарят Божидар Митрев, който ще изиграе своя 50-и шампионатен двубой за "сините".

Никога досега в предишните си 7 сезона в клуба той не бе първи избор за треньорите на Левски и никога не бе записал повече от 7 мача в рамките на едно първенство.

Също така, единствената победа на пиринци при 29-те им визити на "Георги Аспарухов" досега бе 1:0 на 24 март 1985 година.

Радуканов: Дано отново надскочим себе си

Наставникът Милен Радуканов дебютира начело на "орлетата" при последната победа над Левски в Благоевград – 1:0 на 18 февруари т.г., като общият баланс под негово ръководство е абсолютно изравнен – 11 победи, 11 равенства и 11 загуби в 33 шампионатни срещи.

Пирин е отборът, заедно с Лудогорец, който е допуснал най-малко голове при своите гостувания през настоящия сезон – едва 5 в 9 срещи навън, като в 5 от двубоите запази вратата си суха. Само Етър успя да отбележи 2 гола на пиринци на свой терен.