Септември и Локо Пд се изправят един срещу друг в 24-ия кръг на Първа лига. "Железничарите" определено показват подобрение под ръководството на Бруно Акрапович, като все още са без загуба след подновяването на първенството. В трите си мача дотук те победиха Пирин с 1:0 и завършиха ремита със Славия (1:1) и Ботев Пловдив (0:0).

Ако върнем лентата назад към мачовете от края на миналата година, то серията без загуба на Локомотив наброява 6 мача. Лошото е, че в нея единствената победа бе вече споменатата срещу Пирин.

В днешния двубой наставникът на Септември Николай Митов ще трябва да се справя без опитните Янко Сандански и Борис Галчев. Яя Меледже се завръща в състава.

Спортният директор Кристиян Добрев пък се изказа доста остро по адрес на съдийския шеф Петър Петров след мача срещу Лудогорец, който шампионите спечелиха с меко казано спорна дузпа.

В състава на Локомотив Ахмед Муса се завръща след наказание. Янко Ангелов пък е под съмнение.

Двубоят е в сряда от 15 часа и можете да го проследите минута по минута в Gong.bg, а също с картина по GONG PLAY, PLAY DIEMA XTRA и DIEMA SPORT.