Септември победи Дунав с 2:0 в двубой от 29-ия кръг на Първа лига, втора осмица, група Б. Головете за успеха реализираха Крис Гади и автогол на Милчев. Така и на практика Септември запази мястото си в елитната група.

Дунав започна активно двубоя, като в първите минути създаде две опасни ситуации, но бранителите се справиха със ситуациите.

В 8-ата минута Стоичков сякаш наруши правилата срещу Иса, който падна в наказателното поле, но Кабаков даде корнер.

В 15-ата минута на двубоя Септември откри резултата, след като Галчев намери добре Гади, който напредна добре и матира Луков. Осем минути по-късно Будинов опита изстрел към вратата на Дунав, а Михаил Милчев в опита си да изчисти кълбото го вкара в мрежата за 2:0.

Домакините отвърнаха с греда на Зитуни, който в 41-ата минута с далечен удар стреля опасно, Георгиев леко отклони кълбото, което нацели напречната греда и излезе в корнер.

През втората част домакините се опитаха да се върнат в мача, но стигнаха само до няколко разбърквания пред вратата на Георгиев, а стражът на гостите се справи с няколко опасни удара към вратата. Към края на двубоя феновете на Дунав започнаха да скандират "Оставка".

След този успех Септември има 38 точки и уверено е лидер в тази група, а Дунав се закотви на последната позиция с 22. Така Дунав със сигурност ще е участник в плейаутите, след като в 7 мача няма победа и имат само едно реми.

Ето и съставите на двата отбора:

Дунав: Луков, Васев, Милчев, Патев, Попадийн, Димов, Станоев, Карагарен, Шопов, Ндиайе, Иса

Септември: Георгиев, Чандъров, Галчев, Добрев, Стоичков, Елтон, Тилев, Стоянов, Гади, Будинов, Фабиано

съдия: Георги Кабаков