Отборът на Септември София постигна първа победа през пролетта, след като се наложи с 3:1 над  Локомотив Пловдив в мача от междинния 24-и кръг на Първа лига. Попаденията за класиката отбелязаха Мартин Тошев, Крис Гади и Антони Иванов. При втория гол на софиянци останаха съмнения за засада. За гостите голът бе дело на Анте Аралица, който записа дебютно попадение с екипа на „смърфовете“.

Пловдивчани, за които това е първо поражение след подновяване на битката в шампионата, имаха на три пъти претенции за дузпи. Съдията Ивайло Стоянов обаче остана безмълвен и в трите случая.

Със спечелените три точки Септември излезе осми в класирането с 27 точки. Локомотив е позиция напред с 28.

Локо Пловдив упражни натиск в началните минути на срещата, а в 10-ата „смърфовете“ организираха добра атака. Парвиз Умарбаев изведе от дълбочина Абделхаким Буна. Той напредна, но бе прекрасно блокиран от Елтон дош Реиш.

Две минути след това Умарбаев отправи коварен изстрел от около почти 30 метра фронтално на вратата. Топката прелетя малко встрани от десния стълб.

Септември отвърна в 16-ата минута. При пробив отдясно, топката бе центрирана, а Мартин Тошев опита да засече, но Илко Пиргов се справи с лекота.

Противно на по-добрия старт пловдивчани, в 18-ата минута момчетата на Николай Митов поведоха. При чудесно проведена атака отляво, Мики Орачев центрира, Асен Чандъров свали към Мартин Тошев, за когото остана да засече от близка дистанция за 1:0.

Малко след подновяването на играта гостите имаха претенции за дузпа. Димо Бакалов навлезе в наказателното поле, а Васил Добрев понечи да го блокира. И двамата си помагаха с ръце, а Бакалов падна в пеналта. Футболистът на Локомотив поиска дузпа, но главният рефер Ивайло Стоянов даде знак играта да продължи.

„Смърфовете“ изпълниха корнер отдясно по атаката си. Димитър Велковски центрира, а Езе потърси топката. Валентин Галев обаче излезе и изби. Топката стигна до Умарбаев, който отправи удар отляво в пеналта, но в аут.

Локомотив Пловдив имаше нови претенции за дузпа в 31-ата минута. Анте Аралица получи на дъгата наказателното поле, овладя и навлезе навътре. Елтон дош Реиш тръгна да го затвори. Получи се съприкосновение помежду им, а нападателят на „черно-белите“ падна. Ивайло Стоянов и в този случай даде знак играта да продължи.

Минута по-късно Аралица бе изведен превъзходно, но Галев излезе, скъси дистанцията, а изстрелът на нападателя на гостите излезе в аут.

Нова добра намеса на Галев бе регистрирана в 37-ата минута. Димо Бакалов получи диагонален пас и след като спря добре и смени рязко посоката нанесе топовен изстрел, който обаче бе избит от стража на Септември.

Софиянци удвоиха аванса си в 39-ата минута, но попадението предизвика дискусии. При центриране от корнер отдясно по атаката на софиянци, топката първоначално бе изчистена, а в последствие върната към Фабиано Алвеш. Той чукна към Крис Гади, който от воле засече в мрежата на Илко Пиргов за 2:0. Полемичният момент бе свързан с паса към Алвеш. Останаха съществени съмнения дали той не е бил в положение на засада при подаването към него преди да продължи към Гади.

За трети път в мача Локо Пд имаше претенции за дузпа в 53-ата минута. При атака отляво, Буна нахлу в пеналта, а Елтон се оказа негов персонален пазител. Гостите протестираха, че Буна е бил изблъскан от бранителя на домакините. Ивайло Стоянов обаче и в тази ситуация прецени, че няма основания да посочи бялата точка.

В 56-ата минута „смърфовете“ изпълниха фаул отдясно по атаката си. Умарбаев центрира, а Димитър Везалов засече с глава. Валентин Галев обаче извади за пореден път в срещата страхотен рефлекс и изби в корнер.

Домакините оформиха класиката си в 83-ата минута, когато Крис Гади центрира отдясно, а резервата Антони Иванов  засече във вратата на Илко Пиргов за 3:0.

„Черно-белите“ имаха чудесна възможност да отбележат, но Михалевич не намери целта.

В първата минута на продължението на срещата Аралица засече центриране от корнер на Симеон Райков и оформи крайното 1:3.

В предстоящия 25-и кръг  Септември е гост на Витоша, а Локомотив Пловдив приема Берое.

Стартови състави:

Септември София: Галев, Чандъров, Дяков, Добрев, Елтън дос Рейес, Тилев, Гади, Тошев, Меледже, Мики Орачев, Фабиано Алвеш

Локомотив Пловдив: Пиргов, Везалов, Езе, Муса, Велковски, Марчев, Умарбаев, Банович, Бакалов, Буна, Аралица