Ръководството на новака в Първа лига Септември (София) взе решение да подаде жалба срещу съдийството на Ангел Ангелов заради решенията му при загубата с 0:2 от Левски София в 9-ти кръг на Първа лига.

"Груби съдийски грешки белязаха срещата, а ръководството на Септември взе решение да внесе жалба", съобщават от клуба на официалния си сайт.

Левски не бе жаден за много голове срещу Септември

Претенциите на септемврийци са най-вече заради неотсъдената дузпа в 42-ата минута. Мартин Тошев шутира фронтално от 7-8 метра, топката летеше към мрежата на домакините, но срещна ръката на Яблонски и излезе в корнер.

Минути по-късно, домакините откриха резултата след изпълнение на корнер, когато Яблонски засече центриране от корнер и прати топката под напречната греда на Янко Георгиев.  В 59-та минута Ангел Ангелов подмина второ нарушение в наказателното поле и остана безмълвен, след като новото попълнение на Септември - Жеан Патрик нахлу в наказателното поле, Яблонски се опита да му отнеме топката, но не успя, а футболистът на Септември бе фаулиран.

Септември призова за дузпа, но не я получи

В 88-та минута Габриел Обертан напредна и оформи крайното 2:0. Николай Митов отново доказа, че не се страхува от налагането на млади играчи в състава на Септември, като в стартовия състав заложи на Васил Добрев (1998г.), Ишмаел Байду (1998г.) и Иван Тилев (1999г.). По-късно в игра се появи и Димитър Костадинов (1999г.), доволни са в клуба.