Черно море е изправен пред тежка мисия в 25-ия кръг на Първа лига - да преследва едва втората си шампионатна победа над Лудогорец, която би била първа за момчетата на Илиан Илиев за пролетния дял през сезон 2017/2018.

Същевременно лидерът няма възможност да отстъпи дори точка на варненци, защото ЦСКА дебне само на три точки отзад.

Двубоят в Разград е с начален час 17,30 и както винаги, можете да го проследите минута по минута в Gong.bg. Той ще бъде предаван пряко по DIEMA SPORT, онлайн на GONG PLAY и PLAY DIEMA XTRA, а също така ще върви и по честотите на Дарик Радио.

За последно "моряците" победиха Лудогорец за първенство през март 2012 година. Тогава те удариха "орлите" в техния дом с попадения на Ермес Паломино и Мирослав Манолов. Сега подобна развръзка изглежда трудно постижима, не само заради моментното състояние на варненци, но също и заради серията от 15 шампионатни мача без успех над Лудогорец. В този период разградчани записаха цели 10 победи над Морето.

Шампионите показват чудесна форма дотук през пролетта, печелейки всичките си мачове. Те няма да могат да разчитат единствено на наказания Джоди Лукоки за сблъсъка срещу "моряците". Ако Лудогорец победи Черно море, ще изравни най-добрата си серия дотук през сезона в Първа лига - 7 поредни победи (постигнати между 8-и и 16-и кръг в ключително).

Варненци започнаха неубедително пролетта, записвайки загуби срещу Берое (1:4) и Левски (2:3). В другите си два мача те записаха ремита с Етър (1:1) и ЦСКА (0:0). Те загубиха и математическите си шансове за класиране в топ 6 миналия кръг, защото Верея победи Славия и така при две оставащи срещи от редовния сезон разликата помежду им е 8 пункта.

Гостите са с доста кадрови проблеми преди мача с шампионите.