ЦСКА съкруши Ботев Пловдив с 4:1 в мач от 27-ия кръг на Първа лига (първа шестица). Така "червените" съкратиха изоставането си от лидера Лудогорец на 3 точки, а головете за успеха над Ботев реализираха Лое, Тиаго, Бланко и автогол на Димов. За Ботев точен беше Стивън Петков.

Момчетата на Стамен Белчев се забавляваха на терена и заслужено стигнаха до 3-те точки. През първата част Ботев доста добре се противопостави на съперника си, но рухна в края.

Въпреки липсата на Бодуров и Каранга, ЦСКА не се затрудни със съперника си. В началните минути двата тима си размениха опасни удари чрез Тиаго и Жоао Пауло, които не намериха целта.

Рафаел Енрике, Манолев и Бланко пропуснаха от изгодни ситуации. В 35-ата минута Тодор Неделев отправи далечен удар, който мина на сантиметри от вратата на Черниаускас.

В 39-ата минута на двубоя Пламен Димов вкара топката във вратата на Чворович, след като засече центриране от пряк свободен удар на Тиаго Родригес. В края на полувремето след изпълнение на свободен удар от Тиаго Лое от няколко метра на празна врата направи резултата 2:0.

През втората част Тиаго Родригес направи резултата 3:0 в 53-ата минута, след като опит на Юсеин да изчисти топката нацели тялото на атакуващия футболист на "червените" и прехвърли Чворович.

Ботев върна един гол, след като Дюлгеров опита да върне една топка към Черниаускас, а Стивън Петков, който дебнеше от изгодна позиция се разписа, за да върне самочувствието на "жълто-черните". В добавеното време на двубоя Бланко се възползва от пас на Джеси и оформи крайния резултат - 4:1.

В крайна сметка ЦСКА спечели с 4:1 и е втори в подреждането с актив от 66 точки, а Ботев е пети с 42. В следващата среща "червените" гостуват в директен мач на Лудогорец.

Ето и съставите на двата тима:

ЦСКА: Черниаускас, Жеферсон, Чорбаджийски, Пинто, Джеси, Лое, Рафаел, Тиаго Родригес, Манолев, Барт, Бланко

Ботев Пловдив: Чворович, Филипов, Терзиев, Димов, Минев, Юсеин, Балтанов, Неделев, Кампос, Афонсо, Жоао Пауло

Съдия: Стефан Апостолов