Разчитайки на голяма част от резервните си състезатели, шампионът Лудогорец загуби първи точки през новия сезон в Първа лига. У дома срещу обезкървения Локомотив Пловдив разградчани стигнаха само до невзрачно 0:0 в мач, който трудно би се запомнил с каквото и да било. Срещата бе под номер 200 за "орлите" в елита и макар, че срещу себе си имаха един тим на Локомотив, който дори не запълни групата си, хората на Георги Дерменджиев действаха много под обичайното си ниво.

Ясно бе, че главната цел пред треньора касаеше съхраняването на титулярите за реванша срещу Апоел Беер Шева в Шампионската лига. Дерменджиев остав сред стартовите си 11 само трима от тези, които започнаха срещу израелците през средата на седмицата. Този факт заедно са ранно профуканата дузпа от Жоао Пауло и пропускът на младия Светослав Ковачев в самия край предопределиха незавидния краен резултат.

Началните минути загатнаха за потенциален спектакъл, като шутовете започнаха да летят към двете врати секунди след сигнала на рефера Волен Чинков. В 4-ата минута Лудогорец изработи първата си типична атака, като Абел Анисе и Върджил Мисиджан изплетоха двойно подаване, извело последния сам срещу вратата под остър ъгъл. Холандецът реши да заложи на силата и стреля високо над целта.

В 9-ата минута домакините получиха дузпа, която Жоао Пауло изработи сам. Резкият финт на бразилеца дойде в повече за Пламен Крумов, който отчаяно посегна с ръце, за да го задържи в наказателното поле. Нападателят усети това и веднага падна, а съдията посочи бялата точка. Потърпевшият се зае да изпълни, като шутира много слабо долу вляво на Пиргов. Вратарят предугади посоката и изби с една ръка.

В 17-ата минута Лудогорец реши да не поема рискове с Джоди Лукоки, който по-рано се оплака от болки в лявото бедро. Холандецът бе принудително заменен от Светослав Ковачев, а това намали рязко остротата в атаките на шампионите.

Последва един дълъг период от срещата, в който не се случваше нищо забележително. Скуката рядко бе нарушавана с някой опит за далечен шут, а малкото такива бяха достойни за пренебрежение. Чак към края на полувремето зрителите на „Лудогорец Арена” видяха нещо по-вълнуващо. В 37-ата минута Веселин Марчев направи рядко виждан рейд по родните терени, който обаче завърши с разочароващ удар встрани.

Три по-късно Жоао Пауло като на шега пробва да обстрелва от 35 метра и Илко Пиргов трябваше да избива над гредата. С това се изчерпи всичко преди паузата.

След нея стана малко по-интересно. В 52-ата минута Пламен Николов за малко да стане причина за гол във вратата на Локомотив. Централният бранител вместо да изчисти не особено доброто центриране на Ковачев, го изпрати право в краката на Мисиджан при точката на дузпата. Холандецът стреля моментално, а Крумов храбро блокира с тяло.

Минутка по-късно Локомотив пропиля може би най-чистата си възможност. Умарбаев свърши отлично работата си, като съхрани топката пред пеналта, а после я разпредели вляво, за да изведе Бакалов сам срещу вратаря. Последният стреля потресаващо зле, като изпрати топката високо и неточно в аут.

В 65-ата минута Мисиджан направи може би по-трудното, тъй като не вкара гол. Жуниор Кишада получи отдясно до аутлинията и въпреки трудната позиция изпрати перфектно центриране към вратарското поле. Мисиджан се измъкна от опеката на Крумов и стреля точно, ала твърде слабо и Пиргов директно улови.

Четвърт час преди края Жуниор Кишада се отчете с дори по-фрапираща проява. По десния фланг Лукас Саша пусна пред себе си за Кампаняро, който изглеждаше така, сякаш ще бъде затворен от Пламен Николов. Бранителят действа крайно неориентирано и Кампаняро в крайна сметка не само стигна подаването, а на свой ред сви за Кишада, който дебнеше точно пред малкия пеналт. Бразилецът заложи на силата и изпрати кълбото над гредата.

В 83-ата минута Кампаняро бе само на сантиметри от това да разчупи нулевото реми, като негов страховит шут от 24 метра почти обърса основата на десния стълб. За късмет на Пиргов мощната тупалка се оказа в аут.

Дълбоко в продължението младият Ковачев можеше да се превърне в герой за Лудогорец. Мисиджан без видимо усилие пробяга над половината терен, финтира Велковски по фланга и центрира идеално към своя съотборник. Българинът скочи добре и стреля мощно с глава и за свой ужас видя как пропуска целта с много малко.

Така пловдивчани могат да се похвалят, че след три изиграни кръга все още са непобедени. Те имат 5 точки на сметката си, а в следващия кръг гостувата на не кого да е, а на ЦСКА.

ЛУДОГОРЕЦ – ЛОКОМОТИВ ПД 0:0

Лудогорец (4-2-3-1): Ренан дос Сантос – Лукас Саша, Георги Терзиев /к/, Игор Пластун, Александър Василев – Абел Анисе, Густаво Кампаняро – Джоди Лукоки (17' - Светослав Ковачев), Жоао Пауло, Върджил Мисиджан – Жуниор Кишада (81' - Ивайло Климентов)

Старши треньор: Георги Дерменджиев

Локо Пд (4-2-1-3): Илко Пиргов – Пламен Крумов, Пламен Николов, Марк-Готие Бедиме, Димитър Велковски – Ванчо Траянов /к/ (77' - Георги Пашов), Пауло Серджо (82' - Стефан Йевтоски) – Парвиз Умарбаев – Веселин Марчев, Дино Мартинович (72' - Янко Ангелов), Димо Бакалов

Старши треньор: Войн Войнов

Стадион: „Лудогорец Арена” (Разград)

Главен съдия: Волен Чинков