Етър надви Дунав с 2:1, а това бе първата победа на великотърновци под ръководството на Красимир Балъков. Тимът не бе печелил в елита от месец декември миналата година, а сега го стори с убедителна игра и подчертано надмощие срещу русенци.

Мачът от 28-ия кръг бе важен за битката за третото място в една от групите на втората осмица за плейаута. С трите точки Етър събра 24 и изпревари Дунав с 22. Целта на двата тима е да се изправят срещу Витоша в плейаута за оставане в групата, като това дава третото място в група Б на втората осмица.

Етър започна мача много активно. Още в 6-ата минута меле в наказателното поле на Дунав доведе до падане на  Батрович. Реферът Гаджалов каза обаче играта да продължи. Много крака се преплетоха в ситуацията, не бе напълно ясно какво се случи.

В 8-ата минута се стигна до ново невероятно разбъркване и то пред голлинията на вратата на Дунав, в крайна сметка защитникът Петър Патев  успя да избие.

Силен удар на Мане изпрати покрай вратата на Дунав в 13-ата минута.

В 21-ата минута видяхме нов пропуск на Етър, този път на Батрович, от който последва само корнер.

След 25-ата минута Дунав успя да поизравни играта, но без да стигне до опасности. Запомни се само един нелош далечен удар на Красимир Станоев.

В 41-ата минута Сам Бадара стреля опасно с глава, но вратарят на русенци Станислав Антонов успя да улови в два такта.

В края на полувремето Етър отново натисна яростно и пак стигна само до невероятно разбъркване и два последователни корнера. Така великотърновци не съумяха да извлекат нищо от сериозно от надмощието си през първата част.

Но го сториха веднага след подновяването на играта. Самб Бадара скочи високо и заби центрираната от Димо Атанасов топка за 1:0 в 52-ата минута.

В 52-ата минута Аласана Мане изведе Велко Батрович в пеналта и той промуши топката покрай вратаря на Дунав Антонов за 2:0.

В 59-ата минута Бирсент Карагарен бе изведен сам срещу вратаря Христо Иванов, който парира удара на играча отрусенския тим.

В 69-ата минута несправедливо не бе зачетен гол за Етър, след като бе маркирана несъществуваща засада на Иван Стоянов.

В 74-ата минута хубав пробив отдясно на Васил Шопов позволи на Исмаил Иса да засече във вратата, намалявайки резултата на 2:1. Иса е трябвало да бъде заменен преди гола, но след попадението Малин Орачев го остави на терена.

Дунав опита да натисне в последните минути, но Етър устиска заслужена победа с 2:1.

Малин Орачев: По този начин трудно ще спечелим

Балъков: Трите точки са много важни за нас