Лудогорец и Левски се неутрализираха и завършиха без голове в дербито на върха в Разград - 0:0. Първото полувреме бе игрово за "сините", а след почивката доминираха лудогорци, които в последните 12 минути бяха и с човек повече на терена, заради червения картон ан Мехди Бурабия.

Съдията на мача Ивайло Стоянов допусна една двойна грешка през първата част, като не отсъди дузпа в полза на Левски и веднага след това не изгони играча на "сините" Димитър Пиргов. През останалото време реферът нямаше проблеми.

Какво мислите вие по въпроса - гласувайте в анкетата на GONG.BG!

Шампионите имат 68 точки след този мач и изпреварват с 13 "сините", които са втори след 28 кръга. Двубоят бе от втория плейофен кръг на Първата шестица.

Мачът започна с доста амбиция от „зелени“ и „сини“, затова пък в началните минути трудно се стигаше до положения и пред едната, и пред другата врата. Обичайните сблъсъци при единоборствата бяха съвсем в рамките на очакванията за едно такова дерби.

Естествено нямаше как скоро да не се стигне и до първите спорни ситуации. Такава възникна в 25-ата минута в наказателното поле на Лудогорец. Анисе и Адениджи имаха сблъсък, който Ивайло Стоянов можеше да прецени като дузпа, но не го стори. Веднага след това пък Димитър Пиргов влезе грубо отзад в краката на съперник, но защитникът на "сините" бе пожален от рефера, който иначе трябваше да му вдигне втори жълт.

Хубав набег и изстрел на Адениджи изпрати топката встрани от вратата на Лудогорец в 32-ата минута. А играта вървеше равностойно, реалните голови положения продължаваха да липсват.

Левски изглеждаше с една идея по-активен, като Бабатунде Адениджи бе този, който най-много търсеше гола. Футболистът на „сините“ създаде и най-доброто положение през първото полувреме, но ударът му в 42-ата минута бе избит под гредата от Ренан дос Сантос. От другата страна Левски бе взел всички мерки, за да блокира нападателната мощ на шампионите и тя не се прояви по никакъв начин преди почивката.

В крайна сметка полувремето приключи без голове, като в негативната графа на съдията тежеше по един гаф в едната и другата посока /дузпа за Левски, червен картон за Пиргов – неотсъдени/.

Лудогорец натисна в началото на втората част. Удар на Марселиньо бе блокиран от Пиргов, после пък Кампаняро стреля над вратата в 49-ата минута.

Разградчани бяха отборът, който взе инициативата след почивката, но трудно стигаха до кой знае какви ситуации.

Нормално, отново имаше спречквания, като това между Лукин от Левски и Кафу от Лудогорец, но границата на допустимото оставаше непрекосена.

В 71-ата минута топката попадна у Кафу в наказателното поле на Левски, но ударът му намери ръцете на Николай Кръстев.

В 78-ата минута за високо вдигнат крак Ивайло Стоянов вдигна втори жълт картон Мехди Бурабия и Левски трябваше да доиграе мача с 10 души. След толкова жълти картони нямаше как някой да не изгори.

Георги Дерменджиев пусна Кишада на мястото на Кампаняро, за да подсили още повече атаката. „“Орлите“ натиснаха още повече. Натискът им обаче не даде резултатът и дербито завърши 0:0.

Дузпа, а след нея и червен картон - къде гледаше съдията?!

Боримиров изригна: Подготвят ни с картони за мача с ЦСКА

Повлия ли Ивайло Стоянов на дербито и на кого помогна?

ЛУДОГОРЕЦ - ЛЕВСКИ 0:0