Класирането на Витоша в Първа лига се превръща в истински кошмар за тима от Бистрица. Възпитаниците на Костадин Ангелов записаха пета поредна загуба в елита, като този път с успех над новака се наложи Верея.

Старозагорци победиха с 3:0 в историческия двубой, който се игра на стадиона в Бистрица. Това бе първи мач на това съоръжение в Първа лига, като до този момент Витоша домакинстваше на Националния стадион „Васил Левски“.

Завръщането у дома обаче не даде желания резултат. Домакините продължават да бъдат единствения отбор в елита, който след седем кръга няма записана нито една победа. До този момент отборът на треньора Костадин Ангелов има едва една точка – спечелена във втория кръг срещу Етър Велико Търново.

Илиан Илиев: Нещата във Верея се потвърдяват

След равностойни първи минути на двубоя, постепенно гостите от Стара Загора опитаха да наложат волята си. Футболистите на Илиан Илиев предимно атакуваха по двете крила на нападението си, където бранителите на домакините изпитваха известни трудности.

Първият точен удар в мача бе дело на Стефан Христов, който пробва късмета си още в 5-ата минута, но изстрелът му не затрудни Героги Аргилашки.

Последваха две добри атаки за гостите. Първо Меди Фенуш се понесе по дясното крило, преодоля последния браните в отбраната на домакините, но главният рефер на срещата Ангел Ангелов отсъди нарушение в нападение.

Костадин Ангелов: Загубихме вяра в себе си

Минута по-късно, този път отляво, Нургалиев бе изведен абсолютно сам, но се засуети в наказателното поле и не успя да продължи атаката на гостите и топката му бе отнета.

Резултатът в мача бе открит в 33-ата минута от Меди Фенуш, който бе най-активен в предни позиции за Верея. Нургалиев получи топката в центъра на терена и потърси извеждащо подаване към Фенуш. Йордан Върбанов не успя да се намеси адекватно и въпреки че докосна топката, тя попадна в нападателя на гостите. Фенуш овладя и с лекота премина покрай четирима бранители на Витоша преди да стреля по диагонала и да даде преднина на своите.

До края на първата част футболистите на Костадин Ангелов не успяха да отговорят подобаващо и да затруднят стража на Верея.

В 37-ата минута Венцислав Бенгюзов можеше да направи преднината на гостите по-сериозна, но далечният му удар профуча покрай гредата.

През второто полувреме събитията не терена не се промениха особено и тимът на Илиан Илиев продължи да диктува събитията. Именно гостите бяха тези, които продължиха да създават по чистите и интересни положения в Бистрица.

Андонов: В момента при нас е пълна мъгла

Усилията им бяха възнаградени в 70-ата минута, когато вратарят на домакините бе принуден да направи фрапантна грешка, която Венци Бенгюзов превърна в гол. Християн Василев не успя да изчисти добре топката, която попадна в халфа на Верея, който стреля без никакво забавяне и успя да прехвърли стража на домакините от близо 30 метра.

В оставащите минути до края Верея успя да вкара нов гол, който този път бе дело на капитана и Играча на мача Георги Андонов. Той бе оставен непокрит в наказателното поле и след удар с глава след центриране от корнер направи резултата класически.

Така Верея затвърди доброто си представяне от началото на сезона, като не допусна гол в пети мач от изиграните седем до този момент.

ВИТОША – ВЕРЕЯ 0:3