Един от най-интересните двубои в първия кръг на плейофите в Първа лига е между ЦСКА и Черно море в София. "Червените" са в серия от три поредни победи над "моряците" – 3:1 на 13 декември 2014 г., 1:0 на 18 септември 2016 г. и 2:0 на 19 февруари т.г., няма загуба от тях в последните си 6 двубоя след 1:2 във Варна на 3 ноември 2013 г.

Срещата е 20 ч. на стадион "Българска армия", който ще бъде полузатворен. Заради наказанието наложено от БФС за мача с Лудогорец, сектор "А"  ще бъде затворен и в него няма да има публика.

Срещата може да следите минута по минута в Gong.bg, както и с картина DIEMA SPORT и GONG PLAY, а също на честотите на Дарик радио.

Заради наказание за натрупани пет картона левият бек на ЦСКА Антон Недялков ще пропусне първи игрови минути през настоящия сезон и така в лигата ще остане един-единствен играч с пълен сбор минути от досегашните кръгове – вратарят на Пирин Благой Макенджиев.

На срещите на "червените" в редовния сезон паднаха най-малко голове – 51 в 26 мача, средно по 1,96 на двубой при средна резултатност в лигата от 2,47 гола на мач.

Черно море е вкарал повече голове като гост на ЦСКА – 36, отколкото като домакин – 34, но загуби и трите си гостувания в София в Първа лига през сезона – 0:1 срещу ЦСКА, 0:1 срещу Левски и 1:2 срещу Славия.

За последно Черно море би ЦСКА на "Армията" с 2:1 на 12 април 2003 г., когато победният гол бе реализиран от Георги Илиев. Оттогава за варненци последваха 10 загуби и 4 равенства в Борисовата градина.

Най-големият успех на Черно море срещу ЦСКА е на 8 май 2004 г. Тогава варненци бият съперника с 3:0 във Варна, а гостите излизат с резерви, тъй като Ферарио Спасов решава да запази титулярите за финала за купата с Литекс след няколко дни. На вратата им дебют прави Генко Славов, а в атака за първи път се появява Мирослав Манолов, който три години по-късно ще премине при „моряците”.

В края на първото полувреме Станислав Генчев извежда домакините напред, а през второто Станислав Стоянов удвоява резултата и с жест към трибуните показва, че посвещава попадението на своята любима Звезделина, която празнува рожден ден. Класиката е оформена от Станислав Генчев с второто му попадение в мача.

След успеха треньорът на Черно море Вили Вуцов отбелязва: „Това, че ЦСКА е играл с резерви, изобщо няма значение, защото след години ще се помни резултатът. 3:0 си е 3:0, а и освен това е историческо постижение.”

Черно море започна календарната година с 2 загуби, едната от които 0:2 от ЦСКА, но не познава поражението в последните 5 кръга от първенството – 3 победи и 2 равенства със само 2 допуснати гола.

Какво още да очакваме от този мач, можете да разберете от прикаченото видео.