След междинния кръг през седмицата родната Първа лига получи точно един ден почивка, след което отново започват битките. Наред е предпоследният 25-и кръг от редовния сезон, а първият мач от него е в Пловдив.

Берое ще има никак нелека задача, ако се съди по историята, в Пловдив, където ще опита да затвърди 4-ото си място в класирането с победа над Локомотив. Двубоят от 25-ия кръг на Първа лига стартира в събота от 15 часа в парк „Лаута”, като по традиция можете да го проследите минута по минута в Gong.bg, чрез прякото предаване на DIEMA SPORT, онлайн на GONG PLAY и PLAY DIEMA XTRA, а също така и на честотите на Дарик радио.

От доста време не сме виждали дубъл на един от двата отбора в съперничеството, което по традиция минава при подчертано надмощие за домакините. Берое за последно постигна 2 победи над Локомотив през сезон 2014/2015, докато за „смърфовете” последното подобно постижение датира чак от кампания 2001/2002.

Пловдив определено не е най-приятното място за старозагорци. От общо 43 мача под тепетата те са постигнали само 6 победи, а загубите им са 29. Със сигурност момчетата на Александър Томаш ще имат допълнителна мотивация да изневерят на традицията, тъй като в първия мач по-рано през кампанията загубиха от Локомотив с 1:2.

Интересното е, че и двата тима влизат в мача след първите си поражения за пролетта. „Железничарите” паднаха с 1:3 от Септември, докато Берое отстъпи с 0:1 срещу шампиона Лудогорец. В тази връзка всеки от тях би желал да избегне попадането в спиралата на слабите резултати.

Пловдивчани със сигурност не могат да разчитат на наказания Димитър Велковски за двубоя. Поливаелентният футболист си изкара жълт картон в предния кръг и пропуска срещата. Треньорът Бруно Акрапович пък още трябва да се доказва пред феновете, тъй като под негово ръководство тимът е постигнал само една победа (1:0 над Пирин при подновяването на шампионата през пролетта) и само в един случай е вкарал повече от един гол (при 2:2 срещу Дунав в 20-ия кръг).

За Берое след наказания се завръщат Борислав Цонев и Педро Еуженио, който е основна фигура за старозагорци дотук през сезона. Ще бъде интересно дали ще видим в игра срещу Локомотив легендата на „черно-белите” Мартин Камбуров.