Последният 26-и кръг от редовния сезон в Първ лига започва в Благоевград. Там Пирин посреща Нефтохимик. Началният час на мача е 17.30 и ще може да проследите развитието му минута по минута в сайта Gong.bg, по GONG PLAY, по DIEMA SPORT и по Дарик радио.

През редовния сезон и двата състава не успяха да натрупат достатъчно точки в актива си, за да намерят място в първата шестица на таблицата за плейофната фаза. Преди паузата за националите пък и „орлетата“, и „шейховете“ претърпяха поражения – съответно от Верея с 0:2 и от Черно море с 1:3. Преди битката Пирин заема деветото място в класирането с 31 точки, а Нефтохимик е 12-и с 26.

Пирин се представя добре като домакин през пролетта. Тимът воден от Милен Радуканов няма загуба на свой терен, като са записал три победи. Преди мача от 26-ия кръг в блгаоевградския лагер треньорът няма да може да разчита на контузения Даниел Младенов. Добрата новина е, че Орлин Старокин е готов за игра. По време на прекъсването за световните квалификации с цел поддържане на игрови ритъм „орлетата“ имаха контрола. Момчетата на Радуканов се наложиха с 1:0 над Витоша Бистрица. На

Нефтохимик на свой ред записа първа загуба в пролетния дял от шампионата в 25-ия кръг. След поражението от Черно море с 1:3 наставникът на вратарите в бургаския тим Ивайло Петров е наказан за седем срещи, заради невъздържаните си постъпки след мача с варненци. С наказание е и Живко Петков. Кадровите проблеми не спират до тук за Христо Янев, който не ще може ползва контузените Мариян Огнянов, Станислав Маламов и Мики Орачев. Радостната вест е завръщането в строя на Венцислав Христов.

Ден преди мача с благоевградчани оставката на досегашния изпълнителен директор на тима Благомир Митрев бе приета.

Първият двубой между двата състава за сезона завърши с победа за бургазлии (3:1).

В късния мач от програмата Ботев приема Монтана. Началният час на срещата е 20.00.