Пирин Благоевград победи Нефтохимик с класическото 3:0 в двубой от 30-ия кръг на Първа лига (втора осмица, група Б). Даниел Младенов се превърна в герой за "орлетата" с две попадения в 25-ата и 49-ата минута, а в самия край Иван Цветков фиксира крайното 3:0.

През първата част двата тима предложиха на феновете доста борба по терена, а Пирин съумя да открие резултата в 25-ата минута чрез Даниел Младенов, който се възползва от грешка на Янко Георгиев и след пас от съотборник, от няколко метра се разписа.

Нефтохимик се опита да изравни до почивката, но Романов не сполучи в 39-ата минута, пращайки топката високо над вратата на Костов.

В 47-ата минута Владислав Романов нацели гредата зад Костов, две минути по-късно пас на Иван Цветков намери Даниел Младенов, който се разписа за втори път в мача.

След като получиха втори гол домакините се хвърлиха напред в атаки и търсене на на поне почетно попадение, но Хазуров и Дюлгеров не успяха да преодолеят съпротивата на бранителите и вратаря на Пирин - Костов.

В края на двубоя дойде и времето на Иван Цветков, който се разписа за крайното 3:0.

След този успех Пирин е на първото място в класирането в тази група с 42 точки, а Нефтохимик е трети с 28. В събота е другият двубой от тази група между Локо ГО и Берое.

Ето и съставите на Нефтохимик и Пирин:

Нефтохимик: Георгиев, Хомей, Миланов, Грънчов, Орачев, Йорданов, Дюлгеров, Огнянов, Иванов, Хазуров, Романов

Пирин: Костов, Башлиев, Николов, Сандев, Попев, Траянов, Дженкинс, Благов, Кощърна, Младенов, Цветков