Лудогорец допусна изненадваща грешка при домакинството си на Пирин Благоевград от седмия кръг на Първа лига. Двубоят на „Лудогорец Арена“ завърши 1:1. Разградчани загубиха първи точки под ръководството на Димитър Димитров. Абел Анисе изведе домакините напред в резултата, но в края на срещата Станислав Костов отбеляза изравнителното попадение в срещата.

През първото полувреме двата отбора играха на много бавни обороти, а опасните положения пред двамата вратари на практика липсваха.

Най-доброто положение през първата част бе в актива на гостите. В 32-та минута след центриране в наказателното поле на Лудогорец Стилиян Николов стреля с глава, но Ренан успя да се намеси и да избие топката в корнер.

Съдията Драгомир Драганов свири дузпа за Лудогорец в края на първото полувреме. Вандерсон пусна отличен пас към Марселиньо, който бе фаулиран от Димитър Благов и съдията посочи бялата точка. Козмин Моци изпълни дузпата. Той стреля в долния десен ъгъл на вратата на Пирин, но Благой Макенджиев спаси.

Лудогорец излезе преобразен през второто полувреме и започна да играе много по-силно. В 47-та минута Натанаел отправи много хубав удар от около 22 метра, но Макенджиев успя да спаси, а след това топката се отклони в напречната греда.

Три минути по-късно Върджил Мисиджан отправи коварен удар, но Макенджиев отново бе на мястото си и успя да избие в корнер.

Лудогорец продължи да има надмощие в началото на второто полувреме и в 52-та минута Натанаел центрира в наказателното поле на Пирин, където Марселиньо свали с гърди към Кешеру, който стреля, но встрани от левия стълб на вратата на Макенджиев.  Минута по-късно Натанаел центрира в наказателното поле на Пирин, след което Марселиньо стреля с глава, но Макенджиев спаси.

Попадение на Лудогорец не бе зачетено в 57-та минута. Сисиньо центрира в наказателното поле на Пирин, където Кешеру извърши нарушение срещу Ничев. Марселиньо вкара топката във вратата на Макенджиев, но съдията Драганов маркира нарушението на румънския футболист срещу Ничев и голът не бе зачетен.

Лудогорец организира нова много добра атака в 58-та минута, когато Натанаел центрира в наказателното поле на Пирин, където Сисиньо свали с глава към Кешеру, който стреля, но ударът му бе блокиран от Ничев.

Лудогорец поведе в резултата в 61-та минута, когато след центриране в наказателното поле на Пирин, Козмин Моци стреля, но топката се озова в Абел Анисе, който отблизо не пропусна да вкара.

Лудогорец пропиля отлична възможност да удвои своята преднина в 63-та минута, когато Мисиджан подаде към Марселиньо, който стреля от воле, но над напречната греда в аут.

Пирин бе близо до това да изравни резултата в 76-та минута. Аймен Суда отправи опасен удар от въздуха от границата на наказателното поле на Пирин, но топката срещна левия стълб на вратата на Ренан.

Жоао Пауло отправи акробатичен удар в 82-та минута, но Макенджиев спаси.

Пирин успя да изравни резултата в 87-та минута. Анти Рениа подаде към Станислав Костов, който не пропусна да вкара в опразнената врата.

В добавеното време на мача Лудогорец можеше да стигне до победата, но слад удар на Козмин Моци бе отразен от Благой Макенджиев.

Лудогорец излезе на второ място с 14 точки и по-добра голова разлика от Черно море, който се смъкна на трета позиция. ЦСКА е едноличен лидер в класирането с 16 точки. Пирин е десети в класирането с 6 точки.

Лудогорец – Пирин 1:1

1:0 Абел Анисе 61'

1:1 Станислав Костов 87'

Лудогорец: 33. Ренан до Сантос – 4. Сисиньо, 30. Козмин Моци (к), 5. Георги Терзиев, 6. Натанаел – 12. Абел Анисе, 44. Яцек Горалски – 93. Върджил Мисиджан, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон – 29. Клаудиу Кешеру

Старши треньор: Димитър Димитров

Пирин Благоевград: 22. Благой Макенджиев – 27. Костадин Ничев, 14. Стилиян Николов, 18. Страхил Попов (к) – 7. Анти Рениа, 30. Тодор Траянов, 24. Антон Костадинов, 19. Станислав Костов, 99. Радослав Кирилов, 15. Димитър Благов – 10. Аймен Суда

Старши треньор: Милен Радуканов

Съдия: Драгомир Драганов