Пирин Благоевград записа най-убедителната си победа под ръководството на Милен Радуканов. "Орлетата" разгромиха клетия Локомотив Пловдив с 5:0 като домакин в мач от 8-ия кръг на Първа лига.Това е втори успех за "орлетата" от началото на сезона. Головете реализираха Станислав Костов (6', 42'), Анти Рениа (9'), Аймен Суда (71') и Петко Христов (88').

След разгромната победа тимът на Пирин се изкачи на 8-ото място с 9 точки в актива си към момента, а Локомотив Пловдив заема седма позиция с 11 точки.

Станислав Костов: Надявам се да вкарам повече голове през този сезон

„Орлетата” можеха да поведат в резултата още в първата минута на срещата, след като буквално с даването на първия съдийски сигнал домакините се втурнаха да търсят попадението. Анти Рениа проби отдясно и пусна към Станислав Костов, който опита удар, но топката рикошира в крака на Пламен Крумов, а после се отби в лявата му ръка. Домакините незабавно изразиха своите претенции за дузпа, но главният съдия Станислав Ставров не отсъди такава.

Напрежението пред вратата на пловдивчани се усили и в 6-ата минута Станислав Костов успя да открие резултата в полза на благоевградчани. Отново Рениа проби отдясно по фланга и пусна към Костов, който от няколко метра нямаше как да сбърка за 1:0.

В 9-ата минута падна и второто попадение в полза на „орлетата”, като главно действащо лице отново бе Рениа. Аймен Суда напредна в средата и намери чудесно бившия футболист на Левски Карлово на десния фланг, който нахлу в наказателното поле и със страхотен удар матира Мори Диао.

Войн Войнов: Голямо извинение на феновете, аз нямам обяснение

В последвалите минути темпото на игра видимо спадна. Гостите владееха повече топката, като в 28-ата минута Пламен Крумов замалко да върне едно попадение във вратата на „орлетата”. Крумов с хубав шут от пряк свободен удар прати топката право в напречната греда на вратата на Благой Макенджиев.

След това обаче домакините отново поеха контрол над играта и на два пъти изпуснаха страхотни възможности да направят резултата класически.

В 31-ата Станислав Костов бе много близо до второто си попадение в срещата. Той нахлу отдясно и опита удар към далечния ъгъл на вратата на Мори Диао, но топката мина на сантиметри от целта.

Радуканов: Изпълнихме всичко, което исках

Само две минути по-късно отново главният герой в срещата Костов намери по отличен начин Радослав Кирилов около бялата точка, който стреля, но топката мина в ляво от гредата.

Атаките на „орлетата” продължиха и отново дуото Рениа – Костов изработи гола за класическото 3:0.  Рениа отдясно центрира в наказателното поле, Мори Диао опита да изчисти, но топката попадна право в краката на Костов, който не се поколеба да изпрати топката за втори път в мрежата на „смърфовете”.

Още в началото на първата част Радослав Кирилов можеше да изненада Мори Диао за четвърти път, след като стражът на локомотивци бе излязъл необмислено напред. В 47-ата минута Кирилов стреля от дистанция, но нацели напречната греда.

В 71-ата минута Станислав Костов пусна към Аймен Суда в наказателното поле, който отблизо лесно преодоля вратаря Мори Диао. При паса обаче имаше откровена засада, която не бе маркирана от страничния съдия Даниел Ников.

Последният пети гол падна в 88-ата минута. 30 секунди, след като влезе в игра Петко Христов успя също да запише името си сред реализиторите в срещата. Христов получи страхотен пас около бялата точка, след което леко се засуети, но защитата на локомотивци не стори нищо, за да му отнеме топката, което му позволи да се нагласи за удар и да изпрати топката право във вратата на Мори Диао.

Стартовите състави на двата тима:

Пирин Благоевград: 22 Благой Макенджиев, 3 Румен Сандев, 14 Стилиян Николов, 18 Юлиян Попев, 7 Анти Рениа, 24 Антон Костадинов, 10 Аймен Суда, 15 Димитър Благов, 19 Станислав Костов, 99 Радослав Кирилов, 21 Александър Башлиев

Локомотив Пловдив: 40 Мори Диао, 71 Пламен Крумов, 22 Пламен Николов, 5 Асен Георгиев, 19 Димитър Велковски, 17 Ванчо Траянов, 39 Парвиз Умарбаев, 10 Веселин Марчев, 9 Дани Кики, 77 Дино Мартинович, 7 Димо Бакалов