Пирин победи Нефтохимик с 1:0 в мач от 26-ия кръг на Първа професионална футболна лига на България. Единственото попадение в мача реализира Станислав Костов в 88-ата минута. Така двата тима заемат съответно на седмо място и 34 точки за "орлетата", и дванадесета позиция 27 пункта за гостите от Бургас.

Нефтохимик започна по-силно срещата и бе близо до откриване на резултата. В 14-ата минута Георги Вълчев бе изпуснат от защитата на Пирин и останал сам срещу Благой Макенджиев пропиля отличен шанс.

Постепенно Пирин влезе в мача и на свой ред създаде интересни положения пред Янко Георгиев. Тони Тасев и Александър Башлиев загубиха спора с вратаря на гостите.

До края на полувремето и двата тима пропуснаха по едно положение с глава. Първо за Пирин Орлин Старокин не бе точен, а след него и Николай Дюлгеров стреля над гредата. След подновяването на играта темпото спадна и двата състава не създадоха почти нищо интересно.

Пирин имаше инициативата, но нещата се промениха чак с влизането на Иван Цветков. Именно най-опитният на терена бе в основата на единственото попадение в мача. Първо Иван Цветков си спечели фаул и след неговото изпълнение с външен фалц намери Александър Башлиев, който стреля в напречната греда. Отбитата топка попадна в краката на Станислав Костов и той от непосредствена близост се разписа.