Пирин победи убедително днес в контролен мач с 6:1 третодивизионния Германея Сапарева баня.

Пиринци започнаха ударно и разликата в класите на двата отбора бързо си пролича. В 13 минута Димитър Благов вкара първия гол, три минути по-късно и Станислав Костов се разписа, след като "навърза" защитата и вратаря на гостите и влезе във вратата заедно с топката, завършвайки технична комбинация на съотборниците в нападение.
 След почивката, когато старши треньорът на Пирин Милен Радуканов направи доста смени, картината не се промени. В 48 минута Анти Рения покачи на 3:0, а Даниел Младенов направи 4:0 в 51 минута с гол от дузпа.

Футболистите на Германея успяха да намалят на 4:1 в 56 минута с красиво попадение на централния нападател Георги Славков. Той прати от 25-30 метра кълбото в десния горен ъгъл на вратата, пазена от резервния вратар на Пирин - Красимир Костов.

В оставащите минути футболистите на Пирин превъзхождаха и с нови два гола на Аймен Суда /66/ и Даниел Младенов /80/ направиха резултата 6:1.

В днешния спаринг, игран на тренировъчната база на ОФК Пирин в село Рилци, в отбора на благоевградчани бе изпробван и ирландецът Конър Хендерсън. Полузащитникът, който е бивш младежки национал на своята страна, остави добри впечатления, но дали ще остане в тима на "орлетата", това старши треньорът Милен Радуканов и спортно-техническият щаб ще решават в следващите дни.