Пирин Благоевград разгроми Локомотив (Пловдив) с 5:0 в мач от 8-ия кръг в Първа лига. Успехът е втори за благоевградчани през сезона и изкачи тима на 8-о място в таблицата. Пирин изигра най-силния си мач от началото на кампанията и петте гола бяха най-малкото, с което гостите от Пловдив си тръгнаха от Благоевград.

Още в 6-а минута Станислав Костов откри резултата след пас на Анти Рениа.

Три минути по-късно Рениа проби от дясно на наказателното поле и с удар в близки ъгъл вкара за 2:0.

Гостите можеше да намалят резултата в 29-а минута, когато Пламен Крумов изпълни прецизно пряк свободен удар, но топката срещна гредата. Секунди преди края на първата част грешка на вратаря на Локомотив Диао позволи на Станислав Костов да нанесе удар от фронтално срещу вратата и да отбележи втория си гол в мача и трети за Пирин.

Второто полувреме започна със ситуация за Пирин. Радослав Кирилов опита да прехвърли неразчетено излезлия напред вратар Диао, но топката срещна напречната греда.

В 71-а минута Аймен Суда покачи на 4:0 след асистенция на Станислав Костов.

Резервата Петър Христов оформи крайното 5:0 с попадение в 88-а минута. Христов се появи в 87-а минута и секунди по-късно се записа сред голмайсторите.