Пирин завърши по прекрасен начин редовния сезон в Първа лига, с успех с 1:0 над Нефтохимик.

Това бе четвърта поредна победа у дома за благоевградчани, при това без допуснат гол. Домакините приключват редовния сезон само с две загуби на свой терен.

Така двата тима заемат съответно на седмо място и 34 точки за "орлетата", и дванадесета позиция 27 пункта за гостите от Бургас.

Пирин помага с пари на закъсал със здравето свой юноша

Нефтохимик взе четири точки от последните си две гостувания, но не успя да си тръгне с нищо от Благоевград.

Пирин ще влезе приповдигнато и в четвъртфинала за Купата на България, във вторник от 20.00 срещу Ботев Пловдив.

Пирин - Нафтата под зоркия поглед на легенди от САЩ'94

Нефтохимик бе по-близо до това да открие резултата през първото полувреме, което бе доста интересно с двуостра игра.

Защитата на Пирин действаше без концентрация и още в 12-та минута изпусна Николай Дюлгеров, но той не се разписа. Две минути по-късно отличен шанс се откри и пред Георги Вълчев, който се възползва от апатичната отбрана на Пирин, излезе сам срещу Макенджиев, но шутира встрани от вратата от 12 метра.

В средата на полувремето Тони Тасев и Александър Башлиев направиха пропуски за Пирин, като по-опасно бе положението на втория.

Добра атака за Нефтохимик се получи в 35-та минута, след центриране отдясно топката стигна до непокрития Романов във вратарското поле, от непосредствена близост обаче той прати топката в Макенджиев. Бе вдигната и засада, но в такава бе Дюлгеров, а не Романов.

Страхотно спасяване направи Янко Георгиев, след опасен удар с глава на Старокин. Старокин стреля и след отбитата топка, но отново Георгиев отрази.

В края на първата част, Николай Дюлгеров пропусна още една възможност, засече центриране отдясно, но сам срещу Макенджиев, от 5-6 метра, би над вратата.

Второто полувреме бе по-постно с положения и пред двете врати.

Милен Радуканов пусна основния си коз - Иван Цветков - в 65-та минута, и логично той направи разликата в края.

Грозна контузия в бургаския лагер

С единствения си удар в очертанията на вратата, в 89-та минута Пирин уби съперника си.

До попадението се стигна след невероятен пас на Цветков към Башлиев вдясно, той нацели първо гредата, но Станислав Костов бе на точното място, за да засече в опразнената мрежа.

Това се случи минути преди последния сигнал на рефера, които се оказаха недостатъчни Нефтохимик да се отърси от шока и да търси равенство.

Макенджиев: Победата е важна за целите на Пирин

Пирин - Нефтохимик 1:0 (0:0)
голмайстор: 1:0 Станислав Костов 89
стадион: "Христо Ботев", Благоевград
главен съдия: Станислав Ставров
жълти картони: Николай Дюлгеров, Ранди Онуоха, Илия Миланов, Яни Пехливанов (Нефтохимик)

Пирин: Благой Макенджиев, Кристиян Кощрна (87-Марио Топузов), Юлиан Попев, Румен Сандев, Стилиян Николов, Александър Башлиев, Орлин Старокин, Антон Костадинов, Тони Тасев (65-Иван Цветков), Станислав Костов (90+2 Тодор Траянов), Рос Дженкинс
Нефтохимик: Янко Георгиев, Ранди Онуоха, Яни Пехливанов, Илия Миланов, Георги Вълчев (68-Михаел Орачев), Ангел Грънчов, Йордан Йорданов, Емануил Манев (78-Костадин Хазуров), Иван Вълчанов (90+2 Любомир Божанов), Николай Дюлгеров, Владислав Романов