Отборите на Пирин и Етър опровергаха скептиците и изиграха един вълнуващ сблъсък от 18-ия кръг на Първа лига. На стадион „Христо Ботев“ в Благоевград двата тима успяха да си вкарат пет попадения, а в крайна сметка домакините бяха тези, които ликуваха след последния съдийски сигнал на Станислав Тодоров.

Въпреки че гостите бяха тези, които поведоха в резултата, възпитаниците на Милен Радуканов съумяха да направят пълен обрат и да запишат едва втората си домакинска победа от началото на сезона. Етър пък продължава без успех в дванадесети пореден мача.

ВИЖТЕ НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО ОТ СРЕЩАТА В БЛАГОЕВГРАД

Мачът, който се игра при минусови температури, започна равностойно, като двата тима използваха първите десетина минути предимно за опознаване, без да успеят да застрашат противниковата врата.

Първата добра възможност в двубоя дойде за тима на Пирин. След атака отляво Стилиян Николов изведе по отличен начин Станислав Костов зад отбраната на Етър, но ударът на нападателя бе отразен с вещина от Христо Иванов.

Няколко минути по-късно Яни Пехливанов имаше нови проблеми след нова комбинация между Николов и Костов, но този път бранителят на гостите внимаваше и успя да избие топката.

Първата интересна ситуация пред вратата на Пирин дойде в 21-ата минута и бе създадена от Цветомир Тодоров. Той пое топката отляво и след хубав пробив стигна до границата на наказателното поле откъдето пробва силен удар, но прати коженото кълбо над напречната греда.

Възпитаниците на треньора Станислав Генчев предпочитаха да действат на контраатака, а това се оказа правилния подход в мача. Етър удари в 35-ата минута, когато „виолетовите“ откриха резултата.

Цветомир Тодоров получи топката в половината на Пирин фронтално срещу вратата, напредна и от границата на наказателното поле стреля силно. Топката срещна десния страничен стълб и се озова в Ерик Почански, който бе абсолютно сам и с лекота насочи коженото кълбо покрай Благой Макенджиев. Домакините претендираха за засада на нападателя, но такава определено нямаше.

Три минути преди почивката Етър пропусна уникален шанс да увеличи преднината си и да наклони много сериозно везните в своя полза. Георги Сърмов проби отляво и предостави топката на Почански пред голлинията, който обаче не успя да я нацели добре и я прати покрай вратата.

Втората част започна взривоопасно за домакините, които успяха да осъществят пълен обрат само в рамките на една минута. В 51-ата Румен Сандев изравни за Пирин.  Топката бе центрирана в наказателното поле на Етър, където бранител на гостите не успя да овладее топката и вместо това я предостави на Сандев. Бранителят показа хладнокръвие и със силен удар прати коженото кълбо във вратата.

Само 60 секунди по-късно домакините отново ликуваха. Този път Станислав Костов показа класа след великолепен пас на Конър Хендерсън. Англичанинът изведе своя съотборник отляво, Костов напредна добре и след като преодоля с лекота Яни Пехливанов прати топката покрай вратаря.

Етър обаче не се предаде и успя да изравни от дузпа. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Тодор Траянов срещу Иван Стоянов. Именно потърпевшият застана зад топката и стреля безпощадно за 2:2.

Благоевградчани обаче бяха тези, които ликуваха накрая. Четвърт час преди края на двубоя, след нова комбинация между Хендерсън и Костов, домакините взеха нова преднина, която този път обаче запазиха до последния съдийски сигнал.

Гостите доиграха срещата в числено намален състав, след като Пламен Гълъбов получи втори жълт картон за нарушение срещу Станислав Костов.

Така Пирин записа втора поредна победа в шампионата за първи път този сезон. В миналия кръг тимът на Милен Радуканов надделя над Черно море с 1:0 във Варна.