Верея се наложи с 3:2 над Монтана в мач от последния 32-и кръг на Група А на Първа лига. В Ловеч старозагорци регистрираха пета поредна победа, както и трета като гост. Така Верея си запази първото място в класирането и ще играе в плейофа с втория от Група Б.

Точни за заралии бяха Осман Балдe в 9-ата, Салим Керкар в 28-ата и Селим Бен Джамия в 81-ата, а Сергей Георгиев и Саер Сен върнаха две попадения за домакините съответно в 32-ата и в 40-ата минута на срещата.

Верея поведе в 8-ата минута Балде получи топката от нахлуващия отдясно Иван Бандаловски и след това изпрати топката право във вратата на Корин Брукс-Мийд от границата на наказателното поле. Това е и първият гол на Балде в елита на българското първенство.

В 24-ата минута Андреас Васев нахлу в пеналта, където имаше съприкосновение със Здравко Илиев и играчът на символичните домакини падна в наказателното поле. Васев имаше претенции за дузпа, но реферът не отсъди такава.

Натискът на старозагорци продължи и в 28-ата минута Салим Керкар удвои за гостите, след отличен пас от ляво на Селим Бен Джамия.

Радостта на заралии не продължи много дълго, след като в 32-ата минута Сергей Георгиев върна едно попадение за Монтана след асистенция на Саер Сен.

Две минути по-късно Георгиев отново беше изведен зад защитата на гостите. Пламен Колев излезе, за да го блокира, като имаше съприкосновение между двамата, в резултат на което Георгиев остана да лежи на терена. След това Андреас Васев успя да стигне до топката, но се засуети, в опита си да стреля. След това бранител на Верея понечи да попречи на Васев и да пресече опасността. Играчът на Монтана падна в пеналта и отново пожела дузпа, но претенциите му не бяха уважени.

Монтана обаче продължи да атакува и в 40-ата минута Андреас Васев се пребори за топката на границата на наказателното поле, след това я остави на нахлуващия Саер Сен, който се възползва да изравни за домакините.

Втората част отново започна с натиск на домакините. В 51-ата минута Васев изведе Саер Сен в наказателното поле, който стреля, но Колев спаси.

Само 4 минути по-късно заралии имаха възможност отново да поведат след удар на Керкар от малко повече от 20 метра. Французинът обаче нацели левия стълб на вратата на Корин Брукс-Мийд.

В 69-ата Бирахим Сар отправи опасен удар към вратата на Колев след фаул, но топката мина над гредата.

В последните 20-ина минути старозагорци се активизираха. В 72-ата минута Домовчийски изведе Керкар в наказателното поле, който остана сам срещу вратаря и отправи силен удар, но Корин Брукс-Мийд направи впечатляващо спасяване с една ръка, а топката се удари в напречната греда.

В 81-ата обаче Верея успя да постигне обрат и отново да поведе в резултата след гол на Селим Бен Джамия. Вратарят на домакините изби топката, но тя попадна в тунизиеца, който на опразнена врата добави трети гол за тима си. Две минути по-късно Осман Балде получи страхотна възможност да реши мача, след като засече подадена топка от ляво, но ударът му мина над гредата.

Така след победата Верея остана на първото място в Група А с 45 точки, а Монтана са на последното с 15 и ще играе с Нефтохимик в борбата за оставане в елита.

Монтана: 12 Корин Брукс-Мийд - 17 Блажо Игуманович, 5 Бирахим Сар, 29 Диарасуба Бамба, 24 Сантяго Вияфане – 11 Андреас Васев – 7 Даниел Генов, 4 Антони Иванов, 10 Петър Атанасов, 22 Сергей Георгиев - 28 Саер Сене

Верея: 1 Пламен Колев - 21 Здравко Илиев, 33 Мирослав Енчев,  5 Илия Мунин, 4 Селим Бен Джемия - 8 Осман Балде, 6 Илиас Хасани - 86 Иван Бандаловски, 26 Селим Керкар, 11 Илиян Йорданов - 18 Янислав Иванов