Левски изпусна по безумен начин победата в домакинството на предпоследния Етър. Двата тима завършиха 1:1, но категорично победата трябваше да бъде за тима от стадион "Георги Аспарухов". И причината е, че в последните секунди на двубоя Филипе Нашименто по най-наивния възможен начин изпусна дузпа.

А за да бъде пълна драмата в този мач, "сините" играха силно, но пуснаха гол от най-нелепата възможна ситуация, когато вратарят Николай Кръстев подари топката на голлинията за Велко Батрович и той откри след час игра.

Серджиу Буш отвърна на удара и изравни десет минути след това. До края на мача "болярите" бяха натикани в наказателното си поле, но късметът ги покри и така те взеха това, което не успяха, а напълно заслужаваха в предния мач на "Армията", който загубиха нелепо - хикс.

А ако има някаква добра новина за феновете на Левски след този мач, то това е, че живецът, хъсът и спортната злоба не просто се завърнаха, а изглежда трайно се настаниха на "Георги Аспарухов". И няма как рано или късно това да не се отплати.

Мачът на "Герена" започна по невероятен начин. Още в 20-та секунда Етър стигна до ситуация, при която ударът на Иван Стоянов беше избит от защитник и в крайна сметка не се стигна до опасност за Николай Кръстев.

Домакините отговориха светкавично. Паулиньо направи невероятен пробив, при който излезе сам срещу вратаря и пусна за Жерсон Кабрал, който обаче се засуети, тръгна да си наглася топката за изстрел към празната врата и се провали.

В тези минути левскарите летяха по терена. И пак Паулиньо започна да тормози защитата на "болярите", като пасът му в 4-та минута намери Ривалдиньо зад защитата, но ударът на бразилеца се заби в тялото на вратаря.

Левски продължи да атакува, а "виолетовите" сякаш не знаеха къде се намират в тези минути. Афонсо Фигейредо в 14-та минута приключи с невероятно центриране двуминутна атака на тима си. Тогава Филипе Нашименто със странична ножица стреля опасно, но топката мина на сантиметри в аут.

Страхотната игра на "сините" в началото на двубоя продължаваше да радва феновете на "Герена". И поредният пропуск пред Христо Иванов стана факт точно в средата на полувремето. В 22-та минута Давид Яблонски свали една топка за Хали Тиам, който стреля пред вратарското поле, но защитник изби.

Две минути след това дойде и скандална съдийска грешка, която ощети жестоко Левски Тогава пас по конец зад защитата за Ривалдиньо беше спрян със засада от страничния рефер. Такава категорично нямаше и това се видя още в реално време. А бразилецът излезе сам срещу вратаря, но като видя флага, отигра несериозно. Това лиши тима му от почти сигурен гол.

Чак в 28-та минута дойде най-чистата ситуация за Етър. Тогава Самб Бадара получи едно центриране пред вратарското поле и стреля мощно с глава, но Николай Кръстев изби. Впоследствие беше маркирана и засада, каквато категорично имаше.

Малко след това Левски направи пореден пропуск. Афонсо Фигейредо намери страхотно Филипе Нашименто в наказателното поле, но неговият удар през защитник излезе в аут и пак нямаше гол.

В 37-та минута дойде и най-големият пропуск в мача за Етър. Самб Бадара беше изпуснат при един корнер и стреля с глава от вратарското поле, макар и много слабо. Ники Кръстев подцени ситуацията и не се намеси, а това позволи на топката да кацне на горната греда. Само това спаси домакините от гол.

До почивката Левски натисна, но не стигна до чисти ситуации и ударите на Хали Тиам, Жерсон Кабрал и Паулиньо не намериха целта. Така в крайна сметка полувремето приключи без отбелязани голове, а развръзката остана за второто полувреме.

А то започна отново с натиск на домакините, но без чисти ситуации. Филипе Нашименто, Жорди Гомес и кой ли не се опитваха да създават ситуации, но така и нямаше кой да ги завърши.

А от нищото в 61-та минута Етър поведе. Великотърновци изобщо не поглеждаха към вратата на противника и при една от редките си контри се стигна до слабо центриране на Румен Руменов, което трябваше да е лесна плячка за вратаря Николай Кръстев.

Той улови топката, но я изпусна зад себе си и тя попадна на крака на Велко Батрович от състава на гостите, който на празната врата нямаше как просто да пропусне. И така, без да го заслужава, Етър поведе.

Левски веднага тръгна още по-смело напред. Габриел Обертан и Серджиу Буш изпуснаха страхотни шансове, а в 68-та минута след центриране от корнер Холмар Ейолфсон стреля над вратата.

Този натиск откри празнини в защитата на Левски и при една от тях в 70-та минута Велко Батрович центрира успоредно на голлинията, но нямаше кой да засече. И в следващата атака домакините изравниха.

Паулиньо направи криви защитниците на съперника с пробив отляво и намери Серджиу Буш пред вратарското поле. Румънецът стреля, но вратарят изби. При добавката обаче нападателят прониза мрежата за 1:1.

След това "сините" се хвърлиха на масиран натиск и натикаха съперника в наказателното поле. Паулиньо, Обертан, Буш и Афонсо Фгейредо се скъсаха да пропускат, но това не доведе до гол в тези минути.

В тези минути гостите играеха на ръба на грубостта, но реферът Ивайло Стоянов, който беше невероятно слаб и показа абсурден аршин, не даваше картони на играчите на Етър. Левски пък налиташе и навря съперника в полето му, но късметът не беше с момчетата на Делио Роси.

Етър не знаеше буквално къде се намира в заключителните моменти на сблъсъка. Играчите на Балъков, които заслужават кредит за представянето си като цяло в мача, окапаха в края и чакаха последния съдийски сигнал, доволни от точката.

И тя можеше да бъде изпусната в последния момент. В продължението на мача Георги Пашов направи безумна дузпа, като щеше да счупи краката на Паулиньо в наказателното поле. 1000-процентова дузпа. От 11-те метра обаче Филипе Нашименто реши да стреля технично и прати топката в аут.

Това вбеси Роман Прохазка, който изхвърча като куршум от терена, защото досега не е пропускал завързана дузпа за Левски. В крайна сметка този мач завърши без победител, а Левски само може да съжалява за този развой. Играта обаче показа, че хъсът и спортната злоба се връщат в играта на отбора, само късметът липсва все още.

Ето и съставите на двата отбора:

Левски: Николай Кръстев, Холмар Ейолфсон, Ивайло Найденов, Паулиньо, Ривалдиньо, Жорди Гомес, Хали Тиам, Филипе Нашименто, Афонсо Фигейредо, Жерсон Кабрал, Давид Яблонски;

Резерви: Петър Иванов, Аймен Белаид, Иван Горанов, Серджиу Буш, Роман Прохазка, Габриел Обертан, Васил Панайотов;

Етър: Христо Иванов, Георги Пашов, Пламен Гълъбов, Венцислав Василев, Димо Атанасов, Георги Сърмов, Чавдар Ивайлов, Румен Руменов, Велко Батрович, Самб Бадара, Иван Стоянов;

Резерви: Денис Гръгич, Аласана Мане, Иван Вълчанов, Никола Колев, Иван Петков, Венелин Филипов, Даниел Младенов.