Нефтохимик Бургас спечели битката с Локомотив Горна Оряховица с 4:1 в двубой от 31-ия кръг на Първа лига (втора осмица) - група Б. Головете за успеха на момчетата на Христо Янев реализираха Вълчанов, Галин Иванов и Романов на два пъти, а за гостите точен от дузпа беше Фиданин.

През първата част домакините упражниха лек натиск към вратата на Локомотив и след като Вълчанов пропусна в началото, все пак той откри резултата с великолепен гол в 36-ата минута от далечно разстояние.

Минута по-рано Кифуети опита опасен удар към вратата на Георгиев, който изби кълбото акробатично в корнер. В края на полувремето Галин Иванов пропусна да удвои.

През втората част още в 48-ата минута Галин Иванов удвои резултата в двубоя. Гостите се върнаха в двубоя с попадение на Фиданин в 63-ата минута от дузпа, която беше отсъдена за игра с ръка на Хашев.

В 71-ата минута на срещата Владислав Романов направи резултата 3:1, след като беше изведен от Галин Иванов и прониза вратата на Денчев. В края на двубоя отново Романов беше точен и фиксира крайното 4:1.

Нефтохимик си запазва третото място в класирането в тази група с актив от 31 точки и вече е на 4 пред Локомотив. Така "нафтата" се изправя срещу Монтана в плейаутите, а Локо Горна Оряховица ще играе със Славия.

Съставите на двата тима:
Нефтохимик: Георгиев, Велков, Хашев, Пехливанов, Онуоха, Вълчанов, Йорданов, Дюлгеров, Романов, Иванов, Хазуров
Локо ГО: Денчев, Желев, Кавдански, Амброуз, Фиданин, Джоман, Мадианга, Бен Отман, Христов, Ндонгала, Кифуети