Борислав Цонев за пореден път влезе в ролята на герой за Берое при визитата на Етър Велико Търново на стадион „Ивайло“ в мача от деветия кръг на Първа лига. Двубоят завърши 1:1, като Флорент Боджадж даде аванс на домакините в 18-та минута, а Борислав Цонев изравни резултата в 89-та минута. Берое изигра слаб мач и Етър може да съжалява за изпуснатата победа.

Берое успя да създаде първата опасност в мача в 4-та минута. Вандерсон сложи топката на главата на Мартин Камбуров, който обаче стреля неточно в аут.

Етър поведе в резултата в 18-та минута. Домакините организираха бърза контраатака. Даниел Младенов подаде към Флорент Боджадж, който с много силен и точен удар вкара топката под напречната греда на вратата на Душан Перниш.

Етър имаше надмощие в този период на срещата. В 23-та минута Велко Батрович направи много добър пробив, след което стреля, но Душан Перниш плонжира и спаси

Етър направи невероятен пропуск в 24-та минута. Велко Батрович получи топката в наказателното поле и стреля, но Бандаловски блокира удара. Топката попадна в Боджадж, който нанесе нов много опасен удар, но Перниш успя да плонжира и да спаси. Последва нов удар на Батрович, но отново бе блокиран от Бандаловски.

Иван Минчев успя да си отвори добро пространство в 30-та минута и стреля, но се получи слаб рикошет, след което Христо Иванов спаси без никакви проблеми. Иван Бандаловски стреля от дъгата на наказателното поле на Етър в 35-та минута, но неточно в аут. Минута по-късно Мартин Камбуров подаде към Меска, който стреля с глава, но встрани от левия стълб на вратата на Христо Иванов.

Берое пропусна чудесна възможност да изравни резултата в 44-та минута. Мартин Камбуров пусна много хубав пас към Борислав Цонев, който финтира Мартин Скерлев, след което отправи много добър удар, но Христо Иванов плонжира и успя да спаси.

Етър - Берое 1:1

източник: Beroe.bg

Берое изпусна нова много добра възможност в 50-та минута, когато Иван Бандаловски подаде много добре към Мартин Камбуров, който отблизо се опита да стреля с глава, но нанесе слаб удар и Христо Иванов спаси без проблеми.

Велко Батрович бе изведен от Даниел Младенов на отлична позиция в наказателното поле на Берое в 55-та минута, но Георги Ангелов успя да предотврати удар към вратата на Перниш и да изчисти топката.

Етър пропусна много чиста възможност да поведе в резултата с 2:0 в 63-та минута. Румен Руменов подаде към Даниел Младенов, който финтира Матеус Леони, излезе сам срещу Душан Перниш и стреля, но неточно встрани от левия стълб на вратата на Берое.

Етър организира нова много добра атака в 74-та минута. Флорент Боджадж свали с глава към Ерик Почански, който бе изведен на отлична позиция в наказателното поле на Берое и стреля, но над напречната греда в аут.

Минута по-късно Флорент Боджадж подаде с глава към Никола Колев, който навлезе в наказателното поле на Берое и стреля, но Душан Перниш направи страхотно спасяване и изби топката в корнер.

Берое успя да изравни резултата в 89-та минута. Рубен Бригидо центрира в наказателното поле на Етър, където Борислав Цонев засече топката с глава и я вкара във вратата на Христо Иванов.

Етър можеше да стигне до победен гол дълбоко в добавеното време на срещата. Ерик Почански подаде към Румен Руменов, който бе сам срещу Перниш и стреля, но вратарят на Берое спаси.

Берое е четвърти в класирането с актив от 16 точки, докато Етър е осми с 11 точки.

Етър Велико Търново – Берое 1:1

1:0 Флорент Боджадж 18'

1:1 Борислав Цонев 89'

Етър: 1. Христо Иванов – 3. Артьом Артюнин, 21. Венцислав Василев, 14. Иван Скерлев, 30. Димо Атанасов – 5. Георги Сърмов, 22. Никола Колев – 11. Даниел Младенов, 8. Румен Руменов, 10. Велко Батрович – 88. Флорент Боджадж

Берое: 12. Душан Перниш – 11. Иван Бандаловски, 26. Камен Хаджиев, 25. Георги Ангелов, 20. Матеус Леони – 73. Иван Минчев, 6. Александър Цветков, 10. Борислав Цонев – 5. Меска, 9. Мартин Камбуров, 77. Вандерсон