Славия отбеляза късен гол в добавеното време на мача и стигна до равенство 1:1 при гостуването на Дунав Русе от 18-ия кръг на Първа лига. Домакините поведоха с гол на Ахмедов през първото полувреме, а Владислав Узунов изравни резултата.

Дунав започна по-активно срещата. Още в 5-та минута Исмаил Иса успя да пробие в наказателното поле на Славия, но не успя да комбинира с Ахмед Ахмедов. Две минути по-късно домакините организираха ново добро нападение, но първо Иван Коконов се размина с топката, а след това ударът на Исмаил Иса не бе достатъчно добър.

Съдията Георги Давидов вдигна много спорен жълт картон на Тейнур Марем в 25-та минута за нарушение срещу Светослав Ковачев.

Дунав продължи да бъде по-активният отбор на терена и в 39-та минута Божидар Васев центрира в наказателното поле на Славия, където Ахмед Ахмедов стреля, но встрани от левия стълб на вратата на Стергиакис. Две минути по-късно след центриране от ъглов удар в наказателното поле на Славия, Светослав Ковачев стреля с глава, но на сантиметри встрани от десния стълб на вратата на Стергиакис.

Дунав поведе в резултата в 42-та минута, когато Светослав Ковачев центрира в наказателното поле на Славия, където Станисавлевич изпусна Ахмедов, който засече топката във вратата на Стергиакис.

През второто полувреме с напредването на времето условията за игра на терена в Русе станаха все по-тежки.

Славия можеше да изравни резултата в 56-та минута. Галин Иванов с глава свали към Чунчуков, който стреля, но встрани от вратата на Антонов.

В 86-та минута Галин Иванов получи пространство в наказателното поле на Дунав и стреля, но Антонов спаси.

Четири минути по-късно  пред Милен Гамаков се откри много добра възможност и той стреля, получи се рикошет в крака на Патев и топката излезе в корнер.

Славия успя да изравни резултата във втората минута на добавеното време на срещата. Галин Иванов центрира от корнер в наказателното поле на Дунав, където Мицански с глава продължи към Владислав Узунов, който с плътен удар вкара топката във вратата на Антонов.

Дунав е на дванадесето място във временното класиране с 15 точки, а Славия е десети с 21 точки.

В следващия кръг Дунав гостува на Септември, а Славия гостува на Лудогорец.

Дунав – Славия 1:1

1:0 Ахмед Ахмедов 42'

1:1 Владислав Узунов 90+2'

Дунав: 86. Станислав Антонов – 14. Божидар Васев, 5. Георги Динков, 16. Мартин Ковачев, 4. Петър Патев – 17. Иван Коконов, 31. Красимир Станоев, 83. Христо Попадийн, 98. Светослав Ковачев – 9. Ахмед Ахмедов, 22. Исмаил Иса

Старши треньор: Людмил Киров

Славия: 32. Антониос Стергиакис – 3. Тейнур Марем, 15. Александър Станисавлевич, 38. Милен Гамаков, 19. Димитър Велковски – 8. Славчо Шоколаров, 10. Янис Карабельов – 35. Георги Йомов, 33. Галин Иванов, 11. Кристиян Пешов – 9. Цветелин Чунчуков

Старши треньор: Златомир Загорчич