Славия и Пирин изиграха страхотен мач, в който двата отбора си отбелязаха седем гола, но бе помрачен от просташките изяви на публиката на домакините. Славия спечели с 5:2 при гостуването си на Пирин в Благоевград на стадион „Христо Ботев“, от група „А“ на втората осмица, от 29-ия кръг на Първа лига. За съжаление феновете не бяха на нивото на зрелищния футбол. Привърженик на Пирин нацели от трибуните старши треньора на столичани Златомир Загорчич. Заради този инцидент двубоят бе прекъснат за пет минути. Двубоят не бе подминат и от съдийски грешки. Пирин получи изключително скандална дузпа в 51-та минута.

Пирин организира добра атака в 14-та минута. Радослав Кирилов направи добър пробив, след което подаде към Преслав Йорданов, който отблизо стреля, но неточно в аут.

Славия направи страхотна контраатака в 18-та минута. Иван Минчев подаде към Ивайло Димитров, който центрира в наказателното поле на Пирин, където Галин Иванов бе оставен непокрит и стреля с глава, но Георги Георгиев плонжира и спаси.

Анти Рениа центрира в наказателното поле на Славия в 19-та минута, където Радослав Кирилов се опита да стреля, топката срещна ръката на Костадин Велков, но съдията Драгомир Драганов прецени, че няма основание да свири дузпа за Пирин.

Съдията Драгомир Драганов свири дузпа за Славия в 23-та минута, след като Манол Чапов изрита брутално Цветелин Чунчуков в наказателното поле на Пирин.

Ивайло Димитров реализира наказателния удар в 24-та минута и Славия поведе с 1:0. Той изпрати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Георги Георгиев, който хвана ъгъла, но не успя да спаси.

Анти Рениа центрира в наказателното поле на Славия в 28-та минута, където Преслав Йорданов отправи хубав удар, но изпрати топката в аут.

Пирин направи нова добра комбинация в 29-та минута. Преслав Йорданов подаде към Радослав Кирилов, който финтира защитник на Славия и си отвори добро пространство, след което стреля, но Стергиакис се намеси решаващо и изби в корнер.

Славия направи много фрапантен пропуск в 29-та минута. Галин Иванов с глава подаде към Цветелин Чунчуков, който преодоля Румен Сандев, след което стреля под плонжа на Георги Георгиев, но топката премина на сантиметри встрани от десния стълб на вратата.

Димитър Буров получи контузия и бе заменен в 37-та минута от Янис Карабельов.

Манол Чапов центрира в наказателното поле на Славия в 42-та минута, след което Боджадж стреля с глава, но Стергиакис спаси без проблеми.

Съдията Драгомир Драганов свири скандална дузпа за Пирин в 51-та минута. Преслав Йорданов се свлече в наказателното поле на Славия, въпреки че нямаше съприкосновение със Стефан Велев. Допълнителния асистент съдия Християна Гутева сигнализира на главния арбитър Драгомир Драганов, че трябва да свири дузпа и той посочи бялата точка. Конър Хендерсън реализира наказателния удар в 52-та минута и по този начин Пирин изравни резултата - 1:1.

Радослав Кирилов отправи много хубав удар в 56-та минута, но Георги Георгиев направи страхотно спасяване и изби в корнер.

Славия отново излезе напред в резултата в 59-та минута след страхотен гол на Галин Иванов. Иванов премина един играч на Пирин, след което стреля от дъгата на наказателното поле на Пирин и вкара топката в горния десен ъгъл на вратата на Георги Георгиев.

Старши треньорът на Славия Златомир Загорчич бе нацелен по рамото от трибуните на стадион "Христо Ботев" с пластмасова бутилка за вода в 60-та минута. При удара Загорчич призна, че си е бръкнал в окото. След това двубоят бе прекъснат за пет минути, докато му се оказваше медицинска помощ.

Пирин успя да изравни резултата в 85-та минута.  Радослав Кирилов подаде към Юлиян Попев, който центрира в наказателното поле на Славия, където Флорент Боджаджа успя да вкара топката във вратата на Стергиакис.

Славия отново поведе в резултата в 90-та минута. Галин Иванов центрира от корнер в наказателното поле на Пирин, където Манол Чапов изпусна Андреа Христов, който изскочи на първа греда и с глава вкара топката във вратата на Георги Георгиев.

Славия отбеляза четвърти гол във втората минута на добавеното време на срещата. Костадин Ничев допусна две много груби грешки в защита и подари топката на Наско Милев, който овладя топката, преодоля Георги Георгиев и вкара в опразнената врата.

Славия вкара пети гол в петата минута на добавеното време на двубоя. Галин Иванов подаде към Ивайло Димитров, който остана сам срещу излезлия да го пресрещне Георги Георгиев. Нападателят стреля покрай вратаря и прати топката в мрежата му.

Пирин: 72. Георги Георгиев – 11. Манол Чапов, 3. Румен Сандев, 27. Костадин Ничев, 18. Юлиян Попев – 24. Антон Костадинов, 44. Конър Хендерсън – 7. Анти Рениа, 9. Флорент Боджадж, 99. Радослав Кирилов – 19. Преслав Йорданов

Славия: 32. Антониос Стергиакис – 5. Димитър Буров, 13. Стефан Велков, 55. Андреа Христов, 6. Костадин Велков – 77. Стефан Велев, 23. Владислав Узунов – 33. Галин Иванов, 73. Иван Минчев, 14. Ивайло Димитров – 9. Цветелин Чунчуков