Младият Дюлгеров: Знаех как да хвана дузпата

Публикувана в 17:05 на 19 март 2017 4155 0
Първа лига 19 март - 15:00, , стадион: Стадион Лазур

Нефтохимик Нефтохимик

Gong.bg следи се от Gong.bg

Diema Sport 2 излъчва се по Diema Sport 2

Darik radio излъчва се по Darik radio

Младият вратар на Черно море Иван Дюлгеров беше определен за Играч на мача срещу Нефтохимик. Той дебютира в Първа лига и веднага си заслужи доверието на читателите на GONG.BG за наградата.

Той направи дузпа в началото на двубоя, но после хвана изпълнението на Галин Иванов от 11-те метра.

"Благодаря на Георги Иванов за доверието, както и на всички останали треньори в отбора, че ми дадоха шанс. При дузпата не можах да овладея топката, моя грешка, но после успях да я спася. Просто знаех, че там ще бие, подсказаха ми, а и аз съм го гледал", сподели Дюлгеров пред DIEMA SPORT 2.

После той сподели от кого се е учил, като допълни, че му е помагал и друг млад вратар - Георги Китанов, който сега носи екипа на ЦСКА.

"Чувството е уникално да работя с всички вратари в Черно море, живот и здраве ще видим дали ще мога да се преборя за титулярно място. Уникални тренировки правим с тях. Много съм научил и Георги Китанов."

"Само времето ще покаже какви ще са желанията ми в кариерата и до къде ще стигна", заяви Дюлгеров след края на дебютния си мач в Първа лига.