Левски направи обрат от 0:1 до 2:1, за да стигне до победата срещу ЦСКА в големия сблъсък от 23-ия кръг на Първа лига. По този начин Николай Митов се завърна начело на Левски с победа. „Червените“ поведоха с 1:0 с гол на Арсенио Нунеш още в 5-та минута. „Сините“ успяха да изравнят резултата с гол на Роман Прохазка в 71-та минута от дузпа. Второто попадение за Левски реализира Давид Яблонски в 78-та минута. Така Левски прекъсна серията на ЦСКА без загуба и без допуснат гол.

ЦСКА влезе по-силно в мача и успя да вземе надмощие над своя съперник. Футболистите на Стамен Белчев печелеха повечето единоборства в началото на срещата, което им даде предимство. „Сините“ допуснаха много груба грешка в самото начало на срещата. Руи Педро получи отлична възможност, но Сърджан Лукин успя да блокира удара на португалеца.

ЦСКА поведе в резултата в 5-та минута, когато се възползва от нова грешка на футболистите в синьо. Станислав Манолев отне топката, след което напредна и центрира в наказателното поле на сините. Давид Яблонски не успя да избие добре топката с глава и я изпрати в краката на Арсенио Нунеш, който с много хубав диагонален удар я изпрати във вратата на Николай Кръстев.

Вратарят на Левски Николай Кръстев рискува много сериозно в 12-та минута, когато излезе да пресрещне Фернандо Каранга извън наказателното поле на „сините“. Стражът фаулира бразилеца, за което получи жълт картон от съдията Никола Попов.

Вратарят на Левски е Играч на мача с ЦСКА

Бабатунде Адениджи се опита да изненада Георги Китанов с далечен удар в 14-та минута, но вратарят успя да се намеси и спаси без особени проблеми.

Сираков: Ако Левски не беше бил, положението щеше да е неудържимо

ЦСКА организира нова добра атака в 17-та минута, когато Антон Недялков центрира в наказателното поле на Левски, но Фернандо Каранга не успя да засече топката и тя излезе в аут.

Антонио Аниете центрира от фаул в наказателното поле на ЦСКА в 30-та минута, Адениджи стреля с глава, но бе в положение на засада, която бе маркирана. След това Яблонски довкара топката във вратата на Китанов, но още преди това бе вдигнат флага на страничния съдия.

Левски можеше да изравни резултата в добавеното време на първата част, когато Роман Прохазка подаде към Франсис Нар, който стреля, но Георги Китанов отново бе на мястото си и спаси.

В Левски вече са взели извънредни премии за успеха

Пред Мехди Бурабия се откри добра възможност в 55-та минута, когато той стреля от дистанция, но над напречната греда в аут.

Белчев: Не знам дали имаше дузпа, Левски нямаше как да вкара от игра

ЦСКА пропусна невероятна възможност да удвои своята преднина в 58-та минута. След рикошет топката попадна в Густаво Кулма, който стреля, но Николай Кръстев се намеси решаващо и спаси. Три минути по-късно Кевин Меркадо отправи хубав далечен удар от въздуха, но Николай Кръстев отново бе на мястото си и спаси. В 62-та минута Густаво Кулма подаде към Фернандо Каранга, който не успя да нанесе добър удар и топката излезе в аут.

Божидар Краев отправи далечен удар в 66-та минута, но право в ръцете на Георги Китанов.

Баждеков: Дано в Левски има само положителни изненади

Митов, млад вратар и чех вдъхновиха Левски за обрат срещу ЦСКА

Съдията Никола Попов свири дузпа за Левски в 70-та минута. След центриране от корнер, Франсис Нар продължи с глава към Георги Костадинов, а той подаде към Давид Яблонски, който остана сам срещу Георги Китанов. Вратарят на ЦСКА фаулира чешкия защитник и съдията Никола Попов посочи бялата точка. Наказателният удар бе реализиран от Роман Прохазка в 71-та минута, който изпрати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Георги Китанов.

Левски можеше да вкара втори гол в 74-та минута, когато Мехди Бурабия центрира от корнер в наказателното поле на ЦСКА, където Адениджи стреля с глава, но на сантиметри встрани от десния стълб на вратата на Китанов.

Руи Педро отправи далечен удар в 75-та минута, но над напречната греда.

Левски направи пълен обрат в 78-та минута, когато Мехди Бурабия центрира от фаул в наказателното поле на ЦСКА, където Давид Яблонски бе оставен непокрит и засече топката с глава, като по този начин я изпрати неспасяемо в левия ъгъл на вратата на Георги Китанов.

Кевин Кубемба отправи много хубав удар в 82-та минута, но Николай Кръстев направи невероятно спасяване. Две минути по-късно Кевин Меркадо центрира от корнер в наказателното поле на Левски, Николай Бодуров продължи към Фернандо Каранга, който стреля, но Николай Кръстев направи ново невероятно спасяване.

ЦСКА завърши мача с човек по-малко, след като Фернандо Каранга получи разтежение и напусна терена в 88-та минута, а старши треньорът Стамен Белчев вече бе извършил и трите промени.

До края на мача Левски задържа аванса си и стигна до трите точки.

Левски е втори в класирането с актив от 48 точки, докато ЦСКА е трети с 42.

Левски – ЦСКА 2:1

0:1 Арсенио Нунеш 5'

1:1 Роман Прохазка 71'(дузпа)

2:1 Давид Яблонски 78'

Левски: 89. Николай Кръстев – 15. Роман Прохазка, 2. Сърджан Лукин, 28. Давид Яблонски, 25. Александър Александров – 70. Георги Костадинов, 8. Джереми де Ноойер (46' - 27. Мехди Бурабия) – 7. Франсис Нар, 20. Антонио Аниете (46' - 26. Амаду Сукуна), 12. Божидар Краев (90+2' - 99. Станислав Иванов) – 17. Бабатунде Адениджи /резерви: 21. Божидар Митрев, 6. Ивайло Найденов, 24. Илия Юруков, 75. Алекс Боримиров, 99. Станислав Иванов/ старши треньор: Николай Митов

ЦСКА: 12. Георги Китанов – 11. Станислав Манолев, 4. Божидар Чорбаджийски, 14. Николай Бодуров, 3. Антон Недялков – 6. Рубен Пинто (48' - 22. Никола Колев), 20. Петрус Бумал – 26. Густаво Кулма, 21. Руи Педро (77' - 8. Кевин Кубемба), 10. Арсенио Нунеш (54' - 7. Кевин Меркадо) – 9. Фернандо Каранга /резерви: 30. Александър Конов, 17. Давид Симао, 2. Стойчо Атанасов, 28. Пламен Гълъбов/старши треньор: Стамен Белчев

съдия: Никола Попов

стадион: „Васил Левски“