Първа лига 28 април - 17:30, , стадион: Градски стадион, Русе

Дунав Дунав

Gong.bg следи се от Gong.bg

Diema Sport излъчва се по Diema Sport

Darik radio излъчва се по Darik radio

Капитанът на Локомотив Пловдив Мартин Камбуров се разписа във втори пореден мач и показа, че навлиза в познатата си хищническа форма пред вратата на противника. А попадението му беше наистина историческо.

Той се разписа в мрежата на Дунав в 57-та минута и така вече записа името си до легендата на "смърфовете" Христо Бонев. Двамата вече имат по 185 гола на сметката си в родния елит.

С това попадение той се изравни със Зума на четвъртата позиция във вечната голмайсторска ранглиста на елитния български футбол в цялата му история.

Пред него останаха само Динко Дерменджиев, Наско Сираков и Петър Жеков на върха. Жеката има 253 попадения и едва ли скоро някой дори ще го доближи.

А как Камбуров стигна до това попадение, можете да видите от картината в прикаченото видео.