Лудогорец успя да изтръгне трите точки при гостуването на Берое – 1:0. Марселиньо с гол в 80-ата минута донесе трудната, но ценна победа за разградчани. Това е седмото попадение за бразилеца срещу този опонент. Това беше първата среща от 24-ия кръг.

Лудогорец събра 60 точки и излезе с 6 пред ЦСКА, поне временно. Берое е четвърти с 41.

Предпазливо и спокойно бе началото на мача. Двата тима търсеха слабите си места, по тази причина липсваха и положенията пред двете врати, а играта бе равностойна. Първата ситуация в мача създаде Игор Пластун, чийто удар с глава след корнер изпрати топката малко над вратата на Берое.

В 28-ата минута се стигна и до спорна ситуация след атака на Сисиньо отдясно. Съдията Драганов отсъди фаул в атака на Кешеру, на преди това имаше интервенции също на Иван Иванов и Камен Хаджиев срещу румънеца.

В 37-ата Марселиньо добре завъртя топката от пряк свободен удар, но я изпрати над гредата.

В 39-ата минута Рубен Бригидо отне топката от Вандерсон, напредна, но бе затворен от Пластун.

В 41-ата минута Мартин Камбуров изпълни фаул, но също изпрати топката на вратата.

Минута преди почивката Бригидо напредна, но вратарят на Лудогорец Ренан скъси ъгъла и парира удара на бероеца.

В крайна сметка равностойното първо полувреме логично не роди голове.

В 51-ата минута Вандерсон стреля от малък ъгъл, след като догони една лошо изчистена топка. Топката отиде право в ръцете на Душан Перниш.

В 62-ата минута опасен удар на Карлос Охене изпрати топката встрани от вратата на Лудогорец.

В 75-ата минута Сисиньо настъпи със сила по крака Карлос Охене, реферът Драганов обаче не реагира.

Лудогорец обаче стигна до гол. След изпълнение на корнер в 80-ата минута Пластун отклони топката с глава, а Марселиньо с глава отклони във вратата. Точно зад него като сянка беше Бандаловски, тъй че бразилецът бе в редовна позиция - 0:1. Но имаше освен това и друг защитник, далеч от тази двойка, който покриваше засадата.

В 85-ата минута Върджил Мисиджан разтресе напречната греда на беройската врата.

В 89-ата минута  видяхме удар с глава на Иван Иванов, но встрани от вратата на Лудогорец.

Така разградчани спечелиха ценни три точки в битката за титлата.

Героят за Лудогорец: Бърза ситуация, но според мен нямаше засада при гола

Херо: Както спечелихме, така можеше и да загубим

Томаш: Тази загуба ще ни даде повече от победа с 1:0

Милен Желев: Гадно е така да загубим

Петричев: Безпрецедентен случай в Русе, дузпа срещу Кешеру

БЕРОЕ - ЛУДОГОРЕЦ 0:1

0:1 Марселиньо 80

БЕРОЕ: 12 Душан Перниш, 3 Милен Желев, 6 Иван Иванов, 7 Мартин Райнов, 8 Карлос Охене, 9 Мартин Камбуров, 11 Иван Бандаловски, 16 Марко Адамович, 18 Рубен Бригидо, 20 Матеус Леони, 26 Камен Хаджиев /Резерви: 23 Георги Аргилашки, 4 Кохей Като, 5 Павел Виданов, 3 Емин Ахмед, 21 Серджиу Негруц, 28 Веселин Пенев, 71 Антон Карачанаков/ Старши треньор - Александър Томаш

ЛУДОГОРЕЦ: 33 Ренан дос Сантос, 6 Натанаел, 4 Сисиньо, 32 Игор Пластун, 30 Козмин Моци, 18 Светослав Дяков, 12 Абел Анисе, 84 Марселиньо, Вандерсон, 92 Джоди Лукоки /65-Върджил Мисиджан/, 28 Клаудиу Кешеру /65-Якуб Швиерчок/ /Резерви: 1 Хорхе Броун, 5 Георги Терзиев, 25 Цветомир Панов, 44 Яцек Горалски, 10 Густаво Кампаняро, 93 Върджил Мисиджан, 70 Якуб Швиерчок/ Старши треньор - Димитър Димитров