Лудогорец се разклати от доста подводни камъни, но все пак надви категорично Витоша Бистрица в четвъртия кръг на Първа професионална лига. Шампионите спечелиха с 4:2 на Националния стадион „Васил Левски”, като на два пъти през първата част изоставаше в резултата.

Григор Долапчиев изигра пореден много силен мач за „бистришките тигри”, като вкара и двете попадения в мрежата на Ренан дос Сантос. През втората част обаче лъсна голямата разлика както в класите, така и в кондиционно отношение. Тимът от Бистрица грохна още към 55-ата минута, а това улесни разградчани по пътя към трите точки.

Шоуто стартира с гръм и мълнии още в 4-ата минута, като Витоша изненадващо излезе напред. Пол Отофе свали чудесно едно дълго подаване с глава по десния фланг, а Румен Гьонов го дублира и излезе с много пространство пред себе си. Десният защитник напредна и в точния момент пусна подканящо по тревата, а Григор Долапчиев мина пред Сисиньо и с диагонален шут прониза Ренан дос Сантос – 1:0.

Лудогорец отвърна своевременно и преди изтичането на откриващия четвърт час равенството бе възстановено. В 12-ата минута Сисиньо и Лукас Саша комбинираха много елегантно отдясно, а това помогна на последния да се измъкне от Илиян Попов. Саша центрира по чудесен начин към далечната греда и намери Върджил Мисиджан, за когото бе лесно да разстреля Християн Василев – 1:1.

Последва дълъг период, в който нещата изглеждаха така, сякаш мачът се укротил. В 36-ата минута фойерверките започнаха отново. Михаил Петров даде пас над защитниците на Лудогорец, за който заслужава само адмирации. Той изведе Долапчиев и Отофе на чиста позиция за стрелба, а тъмнокожият футболист навреме направи място на своя съотборник. Долапчиев нанесе атрактивно воле по диагонала, с което без малко да скъса мрежата – 2:1 за Витоша.

Радостта на бистричани изтрая много малко. Буквално в следващата атака вратарят им Християн Василев се изложи, когато тръгна да излиза, за да улови далечен пас към Мисиджан. Стражът позволи на топката да го прехвърли, а после наивно задържа с две ръце звездата на „орлите”. Реферът Драгомир Драганов  нямаше голям избор, освен да посочи бялата точка. От нея Козмин Моци бе безкрайно прецизен и с шут в долния ляв ъгъл направи резултата 2:2.

Минутка по-късно Лудогорец се размина с пълния обрат. Кишада овладя в пеналта и финтира Йордан Върбанов. Бразилецът нанесе тежък шут по диагонала от 11-12 метра, който Василев изби встрани. Мисиджан стигна първи до топката, а Гьонов направи каквото можеше, за да му попречи. Холандецът се провали грандиозно при добавката и стреля в небесата.

След почивката тимът на Витоша Бистрица много рано се прибра в собствената си половина, а това улесни максимално Лудогорец, който го постави под истинска обсада. Въпреки масираните атаките разградчани стигнаха само до един истински чист шанс в през първата половина на полувремето. Той се откри в 57-ата минута пред Жуниор Кишада, който бе изведен напълно сам срещу вратата на метър и половина зад точката на дузпата. Бразилецът заложи на силата и това му изигра лоша шега, тъй като кълбото прелетя в аут.

Чак към средата на полувремето бистричани успяха да изтласкат играта по-далеч от пеналта си. В 68-ата минута Долапчиев не бе много далеч от хеттрик, като показа техника и финтира съперник пред наказателното поле. От около 12-13 метра той шутира фалцово към долния десен ъгъл, а Ренан замръзна и само изгледа как топката в крайна сметка излезе в аут.

Логичното предвид все по-видимото физическо отпадане в редиците на Витоша се случи в 73-ата минута. Тогава Мисиджан получи отляво и се озова срещу 37-годишния Йордан Върбанов. Холандецът бе толкова пъргав в движението си, че ветеранът се провали дори в опита за нарушение. Мисиджан стигна до наказателното поле и центрира полувисоко към точката на дузпата, където Кампаняро засече по зрелищен начин – 2:3.

В 81-ата минута всичко можеше да приключи, ако съдиите не бяха сбъркали чудовищно в ущърб на Лудогорец. Жоао Пауло изведе Мисиджан по перфектен начин отляво при бърза контраатака. Изнесеният почти до централния кръг Върбанов пробва по нелеп начин просто със заставане да остави холандеца в засада. Опитът му видимо не сполучи, тъй като Мисиджан бе поне с метър в редовна позиция, но асистент съдията по някаква причина размах флаг за засада.

Четири минути по-късно и последната въпросителна в срещата падна след крайно нелепия гол, който тимът на Витоша допусна. Топката бе хвърлена от тъч към Николай Христозов, който тръгна да я гони към вратата си. Защитникът загуби равновесие, а Кишада това и чакаше – пое кълбото, устреми се напред и с техничен изстрел покрай Василев реализира за 4:2.

ВИТОША БИСТРИЦА – ЛУДОГОРЕЦ 2:4

1:0 Григор Долапчиев 4'

1:1 Върджил Мисиджан 12'

2:1 Григор Долапчиев 36'

2:2 Козмин Моци 38'-д.

2:3 Густаво Кампаняро 73'

2:4 Жуниор Кишада 85'

Витоша (4-4-2): Християн Василев – Румен Гьонов, Николай Христозов, Йордан Върбанов, Илиян Попов (64' - Тодор Гочев) – Пол Отофе, Ивайло Лазаров, Кристиян Кочилов, Михаил Петров (80' - Даниел Пеев) – Стефан Христов (57' - Китан Василев), Григор Долапчиев

Старши треньор: Костадин Ангелов

Лудогорец (4-2-3-1): Ренан дос Сантос – Сисиньо, Георги Терзиев, Козмин Моци, Натанаел – Светослав Дяков, Густаво Кампаняро (89' - Александър Василев) – Лукас Саша, Жуниор Кишада (90+2' - Ерол Дост), Върджил Мисиджан – Жоао Пауло