Лудогорец записа поредна победа в контролите си в Австрия. Само две седмици преди мача с Жалгирис в Шампионската лига, момчетата на Георги Дерменджиев изнесоха една от най-постните си продукции от началото на подготовката в контролата с Университатя Крайова и макар да победиха с 1:0, в доста голяма част от мача не действаха в познатия стил.

Головите ситуации и пред двете врати бяха твърде малко, като все пак родните шампиони стигнаха до успеха с късен гол от дузпа на Козмин Моци. Преди това те отбелязаха попадение чрез Джоди Лукоки, но то беше отменено заради засада. Малко след това пък румънците треснаха греда, което беше най-хубавото положение за тях.

За отбора от Крайова участваха българите Апостол Попов, който започна титуляр преди почивката, и Радослав Димитров, който се появи след нея. Тогава на терена влезе и бившият играч на разградчани Александър Барт.