Лудогорец не срещна никакви трудности при визитата си срещу Локомотив Пловдив в 16-ия кръг на Първа лига и се наложи с 3:0. Дебютът на Бруно Акрапович пред собствена публика не се оказа особено успешен, а точно както токовият удар на "Лаута" угаси светлините, така и пресиленият директен червен картон за Пламен Николов уби наченките на устрем на "смърфовете" след почивката. Трябва да се отбележи, че интригата до голяма степен приключи още в откриващите минути, когато разградчани стигнаха до два бързи гола.

ИГРАЧ НА МАЧА: Клаудиу Кешеру

Кешеру: Ясно е, че не мога да остана в Лудогорец при тези условия

Победата за шампионите се синхронизира перфектно с грешната стъпка на преследвача ЦСКА, който направи 1:1 у дома срещу Ботев. Така от 2 авансът на Лудогорец пред "червените" стана 4 точки. За Локомотив нещата не изглеждат толкова добре, тъй като това бе тяхното 3-о поражение в последните 4 шампионатни срещи. Те имат 20 точки и заемат 9-о място.

Акрапович: Допуснахме евтини грешки

Помощникът на Херо: Сами си направихме мача лесен

Още от самото начало си пролича, че шампионът ще преследва яростно ранен гол. В 3-ата минута разградчани организираха опасна атака отляво, при която Вандерсон получи на скорост в пеналта. Той центрира остро във вратарското поле, където плонжиралият страж Мори Диао се размина с топката. За късмет на домакините Джоди Лукоки не очакваше подобен развой и не успя да реагира навреме.

Пет минути по-късно Лудогорец пак погледна смело към вратата на Локомотив. Вандерсон и Натанаел комбинираха отлично отляво, а от аутлинията крайният бранител пусна остър пас към точката на дузпата. Джоди Лукоки бе оставен без опека и само той си бе виновен, че стреля толкова встрани от десния стълб.

Лудогорец все пак откри резултата в 14-ата минута. В случая много зле се прояви капитанът Димитър Везалов, който изчисти топката право към намиращия се в дъгата Вандерсон. Той хитро залъга, че ще стреля веднага, а с първото си докосване отклони към Кешеру. Румънският голаджия моментално се обърна и от 7-8 метра прониза мрежата с нисък шут – 1:0.

Три минути по-късно заучено изпълнение на ъглов удар увеличи аванса на шампионите. Джоди Лукоки изпълни корнер отдясно по атаката, а целта бе намиращия се при близката греда Георги Терзиев. Той с глава насочи топката с парабола към другия край на вратарското поле, където Марселиньо бе забравен и с лекота се разписа – 2:0.

Буквално в ответната атака Локомотив можеше да намали, ако Димо Бакалов бе показал по-голяма точност в завършващия удар. Бившият играч на „орлите” сам си създаде ситуацията и стреля от около 20-ина метра по диагонал, но неточно.

В 34-ата минута шампионите имаха идеален шанс тотално да убият интригата. Вандерсон бе изтърван от бранителите и се засили съвсем сам срещу Мори Диао. Бразилецът реши да протака до последно, преди да опита прехвърлящ удар. В сетния миг Георги Пашов притича и подложи крак, с което извади топката в корнер.

Две минути по-късно Локомотив стигна до нелоша възможност. Веселин Марчев центрира от ъглов удар, а Пламен Николов се пребори за високата топка, отклонявайки я към Игор Банович. Халфът на свой ред стреля точно с глава, без да затрудни Ренан при спасяването.

В продължението на първата част Лукоки получи пореден шанс да обстрелва вратата и отново от точката на дузпата холандецът не успя да намери очертанията.

След почивката разградчани съвсем очевидно намалиха оборотите и това направи Локомотив далеч по-опасен противник. Грешките при разиграването на Лудогорец зачестиха и именно след поредната такава в 59-ата минута Локомотив стигна до първото си от серията чисти положения. Дани Кики догони кълбото отдясно и с пас по тревата намери Аяри в пеналта. Нападателят се измъкна от Пластун, за да стреля от движение, предизвиквайки чудесна намеса от Ренан.

В 63-ата минута пловдивчани отново се добраха до кълбото в половината на съперника. То стигна до Бакалов пред дъгата, а той я нагласи на десния си крак и стреля. Само сантиметри разделиха крилото от попадение, тъй като топката премина малко над лявата сглобка.

Пресилено ли изгониха играч на Локо Пд срещу Лудогорец?

Устремът на Локомотив обаче бе грубо пресечен в 67-ата минута, когато съдията Стефан Апостолов малко пресилено отстрани Пламен Николов с директен червен картон. Бранителят стана жертва на грешката, която Димо Бакалов допусна. Крилото загуби в центъра, притиснат от Лукоки, който моментално се понесе отдясно. Николов го свали на тревата с шпагат без да се замисля, а Апостолов по някаква причина прецени, че това предотвратява чиста голова възможност.

"Лаута" замръкна и заради токов удар

Малко след този епизод светлините на стадиона изведнъж угаснаха, прекратявайки срещата за около 5-6 минути. Причината се оказа токов удар, а мачът първо се поднови, когато светнаха само два от четирите стълба от осветлението.

В 78-ата минута Симеон Райков създаде известни главоболия за Ренан с оптимистичен шут от пряк свободен удар, отсъден на около 30-31 метра от вратата. Въпреки сериозната дистанция, топката тупна неприятно за вратаря, който не рискува и отби встрани.

Четири минути по-късно резервата в редиците на Лудогорец Жоао Пауло можеше да приключи всичко. Той получи пас в наказателното поле, лесно мина покрай пазача си и от остър ъгъл нанесе рязък диагонален шут. Мори Диао беше безпомощен, ала кълбото профуча в аут покрай десния стълб.

Минутка преди края на редовното време Мори Диао направи чудесно спасяване. Вандерсон като на шега изведе Джоди Лукоки отляво в пеналта, оставяйки го на чиста позиция по диагонала. Холандецът нагласи кълбото на десния си крак, ала вратарят на пловдивчани отби с крак.

Секунди след началото на 7-минутното продължение Жоао Пауло все пак откри сметката си за сезона в Първа лига. Джоди Лукоки отдясно се подигра с Игор Банович, тръгна по аутлинията и вече в пеналта сви назад към съотборника си. Бразилецът шутира много точно към далечния долен ъгъл, а топката дори срещна страничната греда по пътя към мрежата – 3:0.

В следващия крък Лудогорец приема новака Витоша Бистрица, докато Локомотив приема ЦСКА.

ЛОКОМОТИВ ПД – ЛУДОГОРЕЦ 0:3

0:1 Клаудиу Кешеру 14'

0:2 Марселиньо 17'

0:3 Жоао Пауло 90+1'

Локо Пд (4-2-1-3): Мори Диао – Георги Пашов, Димитър Везалов /к/, Пламен Николов, Муса Мухамед – Райън Фрикеше, Игор Банович – Веселин Марчев (57' - Дани Кики) – Димо Бакалов (77' - Димитър Велковски), Халед Аяри, Дино Мартинович (46' - Симеон Райков)

Старши треньор: Бруно Акрапович

Лудогорец (4-2-3-1): Ренан дос Сантос – Сисиньо (46' - Лукас Саша), Георги Терзиев, Игор Пластун, Натанаел – Абел Анисе, Яцек Горалски – Джоди Лукоки, Марселиньо /к/ (90+4' - Густаво Кампаняро), Вандерсон – Клаудиу Кешеру (76' - Жоао Пауло)

Старши треньор: Петър Колев