Луд, луд мач! Това е най-мекото определение, което можем да използваме за невероятното зрелище на "Герена" между Левски и шампиона Лудогорец. Разградчани победиха с 3:1, но този мач можеше да има и съвсем различен развой.

"Сините" треснаха три греди, при това в ключови моменти, а и двата тима се скъсаха да пропускат изгодни ситуации. Все пак, често неразумната, хазартна и дори неадекватна игра в отбрана на домакините, както и рутината на "орлите" си казаха думата и трите точки отпътуваха към Разград.

Иначе момчетата на Георги Дерменджиев нанесоха смъртоносен удар с два бързи гола на бразилските си перли Марселиньо и Вандерсон. Но Левски намери сили да отвърне с гол на Давид Яблонски и последва истинска вихрушка от пропуски. Вандерсон обаче сложи точка на спора в 70-та минута и всичко приключи.

Първата част беше наистина страхотна и спираща дъха на зрителите. Двата тима играеха открито и положенията се редуваха едно след друго пред двете врати. Домакините все пак бяха малко по-активни в началото.

Мехди Бурабия в 5-та минута центрира страхотно от пряк свободен удар, но вратарят Ренан изби падащата под гредата му топка. В 17-та минута дойде и най-чистият шанс до тогава. Той се откри пред Франсис Нар.

В този момент ганаецът направи самостоятелен рейд и без да се забавя стреля от границата на наказателното поле. Топката летеше застрашително, но се отклони от страничната греда и излезе в аут.

Малко след това Лудогорец нанесе съкрушителен удар. Първо в 21-та минута Марселиньо направи страхотен самостоятелен пробив и стреля от границата на наказателното поле. Топката тупна пред Николай Кръстев и той си я плесна във вратата - 1:0 за разградчани.

Докато "сините" се опомнят от това кроше, инкасираха и втори гол. Защитата им подходи престъпно в следващата атака и позволи на Вандерсон и Джонатан Кафу да си правят двойно подаване. На всичко отгоре Вандерсон беше оставен сам да стреля и от 3-4 метра отправи страховит шут, който влезе в мрежата за 2:0.

Домакините бяха в тежък нокдаун, но тръгнаха напред, защото вече нямаше какво да губят в този мач. В 25-та минута Божидар Краев направи страхотен самостоятелен пробив и навърза петима играчи на противника, но останал сам срещу вратаря се спъна и провали шанса.

Последваха още няколко изстрела към вратата на разградчани, но без особен успех. Левски обаче успя да се върне в мача в 31-та минута. Тогава Мехди Бурабия намери Антон Огнянов отдясно на атаката след един фаул и той центрира перфектно на далечната греда към Давид Яблонски. Чехът с глава преодоля Ренан и намали на 1:2.

Вместо двата тима да се поприберат след тези френетични минути, те се хвърлиха още по-бясно напред. Натанаел стреля от дистанция  в 34-та минута и Кръстев плесна топката, този път в корнер. Младокът направи спасяването на мача в следващата атака.

Тогава защитата на Левски пак заспа и пак позволи на играч на противника да остане сам срещу Кръстев. Това беше Клаудиу Кешеру, който беше покрит от Франсис Нар и можеше дори да си избере в кой ъгъл да насочи топката от 8-9 метра. Но вратарят се намеси феноменално и изби.

Малко след това подобен пропуск направи и Левски. Тогава Антон Огнянов излезе сам срещу Ренан, но си изработи положението. Завършващият му удар обаче беше слаб и бразилецът изби.

До почивката двата тима си размениха по още един фрапантен пропуск. Кафу от вратарското поле стреля над вратата, а точно преди почивката изстрел на Адениджи мина над вратата на няколко сантиметра. В крайна сметка повече попадения преди почивката не паднаха и разградчани се оттеглиха с гол аванс след 45 минути.

През втората част лудостта не спря. Атаките се редуваха, опасностите също, но и пропуските. Първият такъв беше за Лудогорец в 50-та минута, когато Кафу беше оставен сам срещу вратаря, но стреля несериозно и над вратата.

В ответната атака Ивайло Найденов от "сините" направи самостоятелен пробив и стреля от границата на наказателното поле, но Ренан изби. Малко след това Лудогорец щеше да си вкара и автогол, но пак бразилският страж изби.

Между 62-та и 63-та минути дойде най-големият малшанс за Левски в този мач. Първо Адениджи стреля от 13-14 метра и щеше да прехвърли Ренан, но в последния момент стражът чукна топката в горната греда и впоследствие тя излезе в корнер.

От него последва центриране, при което топката се озова у Божидар Краев на границата на наказателното поле, той стреля мощно, но пак в гредата. При добавката Давид Яблонски на почти празна врата не можа да се разпише.

Левски определено заслужаваше да изравни, но този ужасяващ малшанс, а и детинските грешки в отбрана доведоха до трети гол за гостите. В 70-та минута Божидар Краев подари една топка на Вандерсон в центъра, бразилецът напредна, преодоля защитник и се озова на стрелкова позиция, като хладнокръвно я прати в мрежата за 3:1.

На практика в този момент всичко свърши като интрига. Левскарите тръгнаха пак напред, но вече далеч по-хаотично и беше ясно, че ще им е трудно да се разпишат. Лудогорец пък разиграваше уверено, както го прави винаги, когато води убедително.

В края лудогорци дори имаха възможности да оформят и истински разгром за Левски, но подходиха лежерно и не се разписаха. Натискът на "сините" беше хаотичен и гол така и не падна. В крайна сметка резултатът се запази и трите точки отидоха в Разград.

След този развой Лудогорец събра 79 точки на върха, със 17 повече от втория ЦСКА. Левски пък беше отказан от преследването на втората позиция след третата си загуба в последните четири мача и явно ще приключи трети, особено ако продължава да играе толкова трагично в отбрана.

Ето и съставите на двата отбора:

Левски: Николай Кръстев, Димитър Пиргов, Александър Александров, Сашо Александров, Ивайло Найденов, Франсис Нар, Божидар Краев, Бабатунде Адениджи, Антон Огнянов, Мехди Бурабия, Давид Яблонски;

Резерви: Божидар Митрев, Атанас Кабов, Сонер Полат, Илия Юруков, Деян Иванов, Станислав Иванов;

Лудогорец: Ренан дос Сантос, Лукас Саша, Натанаел, Игор Пластун, Хосе Луис Паломино, Светослав Дяков, Густаво Кампаняро, Марселиньо, Вандерсон, Джонатан Кафу, Клаудиу Кешеру;

Резерви: Даниел Наумов, Александър Василев, Абел Анисе, Върджил Мисиджан, Жоао Пауло, Иван Великов, Жуниор Кишада.