Лудогорец победи с 2:0 ЦСКА на стадион "Българска армия" в мач от 26-ия кръг на Първа лига. "Червените" завършват редовния сезон трето място с актив от 46 точки, а разградчани са убедителен лидер с 67 пункта.

Срещата започна с лек натиск на Лудогорец, но интересните положения пред вратата на Георги Китанов липсваха.

Постепенно ЦСКА взе инициативата, но Антон Недялков не действа концентрирано в 17-ата минута. Само четири минути след това Рубен Пинто отправи коварен удар, Ренан не се намеси добре, но при добавката Каранга пропусна. Секунди по-късно Каранга се измъкна от защитата на гостите, но атаката бе спряна поради засада.

В 28-ата минута Лудогорец получи право да изпълни пряк свободен удар в близост до вратата на ЦСКА. Вандерсон застана зад топката и намери Козмин Моци, който с глава не остави шансове на Георги Китанов. Останаха сериозни съмнения, че румънският защитник е бил в положение на засада.

Едва бяха изминали 180 секунди и Кирил Десподов от непосредствена близост пропусна да изравни резултата. Густаво Кулма пусна топката към своя колега, който шутира над напречната греда. Малко след това и Рубен Пинто от няколко метра стреля право в ръцете на Ренан. Положението бе изработено от Фернандо Каранга, който майсторски спря на гърди и намери своя съотборник.

В 41-ата минута Лудогорец нанесе своя втори удар. Вандерсон намери Марселиньо, а той подаде към Кафу, който отблизо прати топката в мрежата на ЦСКА. И при този гол на гостите останаха съмнения за неотсъдена засада от Веселин Мишев.

ЦСКА започна много силно второто полувреме. Фернандо Каранга направи непростим пропуск в 53-ата минута. Арсенио Нунеш намери своя колега в малкото наказателно поле на противника, но бразилецът прати топката в аут. Последваха няколко добри пробива за "червените", но следваха неточни центрирания. В 70-ата минута резервата Кевин Кумбемба премина с лекота Паломино, но в решителният момент Лукас Саша се намеси решително.

Веднага след това Арсенио Нунеш изведе Кевин Меркадо в добра позиция, но отново Ренан не бе преодолян. Пет минути преди края Петрус Бумал бе оставен непокрит и отново нямаше гол за ЦСКА. До края срещата се доиграваше и до промяна не се стигна.