Лудогорец постигна минимална победа с 1:0 в престижната контрола срещу Зенит Санкт Петербург, която се игра в Австрия. Победното попадение за българския шампион реализира Сисиньо в 23-та минута след много добра комбинация със Светослав Дяков.

Лудогорец имаше преимущество през по-голямата част от първото полувреме, докато през второто руските футболисти създадоха по-интересните положения.

Разградчани можеха да поведат в резултата още в 6-та минута, когато Вандерсон центрира от фаул в наказателното поле на Зенит, след което Анисе продължи с глава към Джонатан Кафу, който отблизо пропусна да вкара в опразнената врата.

Зенит пропусна идеална възможност да поведе в резултата в 13-та минута, когато Моло центрира в наказателното поле на Лудогорец, след което Артьом Дзюба стреля с глава, а топката срещна десния стълб на вратата на Ренан. След това топката попадна в Кокорин, който бе сам срещу Ренан, но вратарят се хвърли смело в краката на нападателя и успя да спаси.

Минута по-късно Артьом Дзюба получи топката в наказателното поле на Лудогорец и стреля, но тя се спря в напречната греда.

Лудогорец поведе с 1:0 в 23-та минута, когато Светослав Дяков пусна отличен извеждащ пас към Сисиньо, който остана сам срещу Лодигин и с премерен удар отблизо вкара.

Лудогорец организира много добра атака в 25-та минута, когато Марселиньо пусна технично към Вандерсон, който стреля от дистанция, но над напречната греда в аут.

Лудогорец бе близо до това да реализира втори гол в 27-та минута. Вандерсон шутира, топката рикошира в крака на Хави Гарсия и попадна в Марселиньо, който стреля, но след това Лодигин спаси. Отбитата топка попадна във Вандерсон, който изскочи сам срещу Лодигин, но не успя да вкара и топката излезе в аут.

Светослав Дяков получи контузия в десния глезен в 37-та минута и напусна принудително терена. Той бе заменен от Густаво Компаняро.

Зенит можеше да изравни резултата в последните секунди на първата част, когато Артьом Дзюба подаде към Кокорин, който бе изведен сам срещу Ренан, но вратарят на Лудогорец спаси.

Зенит направи невероятен пропуск в 75-та минута, когато Джорджевич получи топката и навлезе в наказателното поле на Лудогорец, след което остана сам срещу Ренан, но вратарят успя да спаси.

Клаудиу Кешеру отправи удар от дистанция в 84-та минута, но вратарят на Зенит спаси без особени проблеми.

Робърт Мак центрира в наказателното поле на Лудогорец в 85-та минута, след което Панюков вкара, но бе маркирана засада и попадението не бе зачетено.

Следващата контрола на Лудогорец е на 26 юни срещу Олимпиакос.

В първия мач разградчани победиха с 2:0 Габала.

Лудогорец: 33 Ренан дос Сантос – 4. Сисиньо, 27. Козмин Моци, 55. Георги Терзиев, 6. Натанаеел – 18. Светослав Дяков, 12. Абел Анисе – 92. Джоди Лукоки, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон – 22. Джонатан Кафу, /резерви: 51. Васил Симеонов, 5. Хосе Луис Паломино, 32. Игор Пластун, 23. Венцислав Керчев, 79. Александър Василев, 10. Густаво Кампаняро, 93. Върджил Мисиджан, 8. Лукас Саша, 64. Антонио Георгиев, 80. Денислав Александров, 72. Ерай Дост, 38. Кристиян Китов, 11. Жуниор Кишада, 37. Жоао Паоло, 28. Клаудиу Кешеру, 50. Цветослав Петров/

Зенит Санкт Петербург: 1. Игор Лодигин – 3. Терентиев, 25. Новоселцев, 6. Хави Гарсия, 4. Доменико Кришито (к) – 17. Олег Шатов, 10. Кристиан Нобоа, 14. Кузяев, 24. Моло – 9. Кокорин, 22. Артьом Дзюба /резерви: Бабурин, Лунев, Анюков, Карпов, Бранислав Иванович, Маурисио, Капленко, Круговой, Цалагов, Ернани, Мак, Панюков, Джорджевич, Прудников/

Лудогорец - Зенит 1:0

1:0 Сисиньо 23'

НА ЖИВО:

90+3' Край на мача!

85' Александър Василев влезе в игра на мястото на Натанаел.

85' Мак центрира в наказателното поле на Лудогорец, след което Панюков вкара, но му бе маркирана засада.

84' Клаудиу Кешеру отправи удар от дистанция, но вратарят на Зенит спаси без особени проблеми.

78' Вандерсон е сменен от Жоао Паоло.

75' Много опасна атака за Зенит. Джорджевич получи топката и навлезе в наказателното поле на Лудогорец, след което остана сам срещу Ренан, но вратарят успя да спаси.

72' Сисиньо е сменен от Кишада.

71' Мак центрира от корнер в наказателното поле на Лудогорец, но Ренан излезе и боксира.

71' Робърт Мак отправи удар от разстояние, но Ренан успя да се намеси и да избие топката в корнер.

46' Марселиньо и Лукоки са сменени от Клаудиу Кешеру и Лукас Саша.

46' Начало на второто полувреме!

45+1' Край на първото полувреме!

45+1' Кришито отправи удар от разстояние, но неточен и топката премина над напречната греда.

45' Дзюба подаде към Кокорин, който бе изведен сам срещу Ренан, но вратарят на Лудогорец спаси.

43' Олег Шатов отправи опасен удар от фаул, но над напречната греда в аут.

42' Центриране на Моло в наказателното поле на Лудогорец, но топката попадна право в ръцете на Ренан.

40' Густаво Кампаняро се появи в игра на мястото на Дяков.

37' Светослав Дяков получи контузия и няма да продължи участието си в контролата. Той напусна терена.

28' Иван Новоселцев получи контузия и бе сменен принудително от Бранислав Иванович.

27' Вандерсон шутира, топката рикошира в крака на Хави Гарсия и попадна в Марселиньо, който стреля, но след това Лодигин спаси. Отбитата топка попадна във Вандерсон, който изскочи сам срещу Лодигин, но не успя да вкара и топката излезе в аут.

25' Марселиньо пусна технично към Вандерсон, който стреля от дистанция, но над напречната греда в аут.

23' Гол за Лудогорец - 1:0! Светослав Дяков пусна отличен извеждащ пас към Сисиньо, който остана сам срещу Лодигин и с премерен удар отблизо вкара.

14' Нов пропуск за Зенит, топката отново се спря в гредата. Артьом Дзюба получи топката в наказателното поле на Лудогорец и стреля, но тя се спря в напречната греда.

13' Моло центрира в наказателното поле на Лудогорец, след което Артьом Дзюба стреля с глава, а топката срещна десния стълб на вратата на Ренан. След това топката попадна в Кокорин, който бе сам срещу Ренан, но вратарят се хвърли смело в краката на нападателя и успя да спаси.

12' Далечен диагонален удар на Натанаел, но топката излезе в аут.

6' Много сериозен пропуск за Лудогорец! Вандерсон центрира от фаул в наказателното поле на Зенит, след което Анисе продължи с глава към Джонатан Кафу, който отблизо пропусна да вкара в опразнената врата.