Лудогорец спечели с 3:1 втората си контрола в рамките на 24 часа в Турция. Съперник на българския шампион бе шестият във Втора дивизия на Русия Балтика Калининград.

Новото попълнение Якуб Швиерчок показа класа и откри головата си сметка за Лудогорец с две попадения, а пък първото попадение в мача бе общо четвърто в контролите за Жоао Пауло.

Наставникът Димитър Димитров-Херо остави в титулярния състав единствено Лукас Саша от предния мач срещу Кайрат и пусна 10 нови.

Шестият в руската втора дивизия започна малко по-активно мача. Но скоро Лудогорец взе нещата в свои ръце.

Първата ситуация за гол обаче беше в полза на Лудогорец. В 19-ата минута изведеният от Кешеру Ковачев пред вратата на Балтика видя удара си париран от защитника Логашов пред голлинията.

И отново най-активен беше Жоао Пауло. В 25-ата минута чудесен негов пробив отляво завърши с голов удар за 1:0.

Пак той в 39-ата минута принуди защитник на Балтика да чисти пред голлинията.

На полувремето в състава на Лудогорец се появи Швиерчок на мястото на Кешеру като единствена смяна. После в игра влязоха и други.

Полският голаджия прояви класата си в 61-ата минута, отбелязвайки с обръщане в 61-ата минута за 2:0.

В 69-ата минута левият стълб спаси вратата на Лудогорец след удар с глава на руски футболист.

Веднага след това припламнаха искри между Швиерчок и Логашов, като руският футболист удари по лицето поляка от Лудогорец. Двамата получиха по един жълт картон, а после си стиснаха ръцете.

В 73-ата минута Балтика върна един гол чрез Антон Кобялко – 2:1.

В 84-ата минута футболистите на Лудогорец изпълниха три корнера и задържаха напрежението пред вратата на Балтика.

В самия край на мача хубава лудогорска завърши с пас на Лукоки към Швиерчок и полякът записа втория си гол със зеления екип за крайното 3:1 за разградчани.

Към края на мача в състава на Лудогорец се появи и Светослав Дяков, който поднови договора си с клуба.

В състава на Балтика през второто полувреме се появи бившият играч на Дунав – таджикът Искендар Джалилов.

Следващата контрола на Лудогорец е срещу казахстанския Иртиш, бивш тим на Херо, ще се играе в сряда от 17.30 ч. и ще можете да я гледате по DIEMA SPORT 2.

Следихме мача минута по минута:

90 - Край на мача - 3:1 за Лудогорец

90 - Хубава контра за Лудогорец и 3:1. Лукоки изведе на празна врата Швиерчок и полякът вкара втория си гол със зеления екип.

87 - Малеев от Балтика получи жълт картон.

84 - Три поредни корнера за Лудогорец, топката се задържа дълго пред и в наказателното поле на Балтика.

73 - Гол за Балтика - 2:1. Антон Кобялко отблизо вкара топката във вратата на Лудогорец

70 - Единоборство край тъчлинията. Швиерчок получи удар по лицето от Логашов. Двамата бяха санкционирани с по жълт картон, но после си стиснаха ръцете.

69 - Левият стълб спасява вратата на Лудогорец.

68 - Поредица от смени в Лудогорец. Мисиджан, Пластун, Форстър, Лукоки и Керчев влязоха в игра.

64 - Жълт картон за Натанаел. Даниел Наумов спаси удара от фаул на Малеев.

61 - 2:0 за Лудогорец. Якуб Швиерчок се обърна и в типично голмайсторски стил реализира първия си гол в неофициален мач за българския шампион.

50 - Натанаел стреля силно от фаул, но право в ръцете на руския вратар.

46 - Начало на второто полувреме. Швиерчок сменя Кешеру в състава на Лудогорец.

45 - Край на първото полувреме - 1:0 за Лудогорец.

45 - Свежов получи жълт картон.

39 - Нов пробив на Жоао Пауло и отново защитник на Балтика е принуден да чисти пред голлинията.

25 - Гол за Лудогорец - 1:0. Индивидуален пробив на Жоао Пауло по лявото крило и бразилецът отбелязва четвъртия си гол за Лудогорец в контролите.

19 - Най-чистата възможност за Лудогорец . Кешеру изведе Ковачев в пеналта на Балтика, но топката бе избита от защитника на руския тим Логашов пред голлинията.

13 - Жоао Пауло центрира отляво, но там, където е изпратена топката, няма никого от Лудогорец.

5 - Първият пропуск в мача прави Голишев. Балтика започна по-активно мача.

1 - Начало на мача

ЛУДОГОРЕЦ - БАЛТИКА 3:1

1:0 Жоао Пауло 25, 2:0 Якуб Швиерчок 61, 2:1 Антон Кобялко 73, 3:1 Якуб Швиерчок 90

Съставът на Лудогорец: 29 Даниел Наумов, 6 Натанаел, 5 Георги Терзиев, 30 Козмин Моци, 8 Лукас Саша, 10 Густаво Кампаняро, 44 Яцек Горалски, 37 Жоао Пауло, 64 Доминик Янков, 98 Светослав Ковачев, 28 Клаудиу Кешеру. Старши треньор - Димитър Димитров-Херо

Съставът на Балтика: 32 Помазан, 23 Логашов, 15 Крючков, 40 Тимошин, 93 Каленкович, 10 А. Джалилов, 44 Тишкин, 91 Свежов, 28 Магал, 7 Касян, 20 Голишев