Лудогорец се върна на пътя на победите след равенството с Левски през седмицата в отложения мач от първия кръг. Разградчани се справиха с огромна лекота в гостуването на Славия и разбиха съперника с 4:0, като изковаха успеха още през първото полувреме.

Кешеру май ще пълни цяла изба с шампанско

Херо: Лека победа, ще се надиграваме в Истанбул

Загорчич: Разликата в класите е причината за загубата

Кешеру: Договорът ми изтича, шефовете знаят къде да ме намерят

Бивш играч на Лудогорец: Няма да им стискам палци в ЛЕ

Клаудиу Кешеру сложи точка на интригата с два бързи гола преди почивката и "белите" бяха тотално обезверени. След почивката шампионите пазеха сили предимно за предстоящия си мач с Истанбул Башакшехир от Лига Европа в четвъртък, но това не им попречи да вкарат и още. Точни бяха Върджил Мисиджан и Жуниор Кишада.

Още в 4-та минута "орлите" откриха резултата и направиха трудна задачата на съперника още от тогава. Във въпросната ситуация Лукас Саша намери страхотно Марселиньо в наказателното поле, бразилецът свърна към непокрития Клаудиу Кешеру и той с техничен удар до гредата направи 1:0.

Последваха минути на доминация от страна на гостите, но чистите положения за тях липсваха. Така беше до 20-та минута, когато стигнаха до дузпа. Тогава Клаудиу Кешеру влезе в единоборство със Стефан Велков в наказателното поле, като и двамата се държаха за фланелките.

Реферът обаче прецени, че по-голямо е прегрешението на младия защитник в бяло и посочи бялата точка, въпреки че решението му беше, меко казано, спорно. От нея Кешеру беше безпощаден и удвои резултата. На практика този мач свърши още тогава.

Малко след това Славия отправи първия си точен удар в мача. Тогава Ивайло Димитров стреля по диагонал към вратата на Хорхе Броун и топката мина между краката на стража, но в последния момент той се обърна и я спря точно на голлинията.

Последваха минути, в които разградчани играеха лежерно и пазеха сили за мача в четвъртък. Те имаха още едно чисто положение за гол в 39-та минута, когато Марселиньо получи пас зад защитата от Лукас Саша и пусна успоредно на голлинията за Клаудиу Кешеру, но в последния момент Стефан Велков изби и предотврати опасността.

Така почивката дойде с два гола чист аванс за гостите. А след нея бързо беше оформена и класиката, макар че в 48-та минута Джоди Лукоки направи голям пропуск. Тогава той стреля над вратата от вратарското поле, след като Мисиджан беше пуснал успоредно на голлинията, а Омар Абуд не можа да засече топката и да я изчисти, като тя мина под крака му.

Но всичко окончателно приключи с трети гол в мрежата на Славия в 50-та минута. Тогава Густаво Кампаняро с невероятен пас намери Върджил Мисиджан пред наказателното поле, холандецът свали с гърди и с мощен шут от воле с помощта и на горната греда прониза мрежата за 3:0.

Последва лежерна игра на лудогорци и те се забавляваха на терена. Чистите им възможности не бяха толкова много, но все пак имаше доста удари към вратата на Славия. Джоди Лукоки и Игор Пластун обаче не успяха да намерят целта в следващите минути.

Въпреки лежерното темпо, "орлите" стигнаха и до още едно попадение. Но заслугата за него беше изцяло на фрапантно безумната игра в защита на капитана на Славия Емил Мартинов. Той незнайно защо върна топката назад към някого от съотборниците си, но изведе Жуниор Кишада сам срещу Стериакис. И бразилецът нямаше как да сбърка - 4:0.

До края мачът се доиграваше, както всъщност беше цяло второ полувреме. Интересните положения бяха твърде малко и в крайна сметка повече попадения не паднаха. Така Лудогорец взе трите точки и вече има 18 точки, на една зад лидера ЦСКА. Славия пък остава предпоследен с 5 точки, като зад него е само абсолютният дебютант Витоша Бистрица.

Ето и съставите на двата отбора:

Славия: Антонис Стериакис, Костадин Велков, Стефан Велков, Ивайло Димитров, Стефан Велев, Емил Мартинов, Галин Иванов, Омар Абуд, Андреа Христов, Владислав Узунов, Юлис Ндонг;

Резерви: Мартин Величков, Калоян Кръстев, Матеуш да Силва, Михаил Венков, Славчо Шоколаров, Емануел Чигози Мба, Наско Милев;

Лудогорец: Хорхе Броун, Лукас Саша, Георги Терзиев, Игор Пластун, Натанаел, Яцек Горалски, Густаво Кампаняро, Марселиньо, Вандерсон, Върджил Мисиджан, Клаудиу Кешеру;

Резерви: Ренан дос Сантос, Александър Василев, Козмин Моци, Светослав Дяков, Абел Анисе, Жоао Пауло, Джоди Лукоки.