Лудогорец спечели с 3:0 гостуването на Верея на „Трейс Арена“ от 32-ия кръг на Първа лига, от първата шестица. По този начин разградчани могат да станат шампиони още в неделя при издънка на ЦСКА в гостуването на Ботев в Коматево. И трите гола за Лудогорец паднаха през второто полувреме, въпреки че разградчани доминираха от самото начало на срещата. Головете за шесткратния шампион на България отбелязаха Якуб Швиерчок, Клаудиу Кешеру и Вандерсон. Верея завърши мача с двама човека по-малко, след като Здравко Илиев и Георги Андонов бяха изгонени от съдията Ивайло Стоянов.

С тази победа Лудогорец изравни рекорда на Левски от 14 последователни победи в шампионата. Лудогорец също така изравни рекорда на "сините" за най-много победи в рамките на един сезон - 27.

В кръгозора на Лудогорец е и един друг рекорд, принадлежащ към момента на Левски – за най-много отбелязани голове през един сезон – „сините” гарнираха с 96 попадения титлата си от 2007-а година, а тимът от Разград в момента е с 86, но има да изиграе още 4 мача.

Лудогорец имаше надмощие в срещата от самото начало. Още в 8-та минута  Вандерсон пусна отличен извеждащ пас към Клаудиу Кешеру, който излезе сам срещу Богомил Цинцарски и стреля, но вратарят на Верея плонжира и спаси.

Шест минути по-късно Джоди Лукоки центрира остро в наказателното поле на Верея. Иво Иванов за малко не си отбеляза автогол. В опита да избие топката, тя срещна напречната греда. След това Кешеру стреля с глава, но Здравко Илиев изби. В 16-та минута Густаво Кампаняро премина през трима футболисти на Верея в наказателното поле на домакините, след което стреля, но встрани от левия стълб на вратата на Цинцарски.

Едно от най-добрите положения за Лудогорец през първото полувреме бе в 21-та минута. Яцек Горалски с шпагат изби топката от краката на Венцислав Бенгюзов и тя попадна в Марселиньо, който излезе сам срещу излезлия напред Цинцарски. Марселиньо се опита технично да го прехвърли, но ударът му бе твърде слаб и вратарят на Верея спаси.

Джоди Лукоки се измъкна от опеката на Здравко Илиев в 24-та минута и навлизаше в наказателното поле на Верея сам срещу Богомил Цинцарски, но защитникът го фаулира току пред наказателното поле. Съдията Ивайло Стоянов маркира нарушение за Лудогорец и показа жълт картон на Здравко Илиев. След това Марселиньо стреля много опасно от фаула, но Цинцарски се намеси чудесно и успя да избие топката.

Симеон Мечев отправи коварен удар от дъгата на наказателното поле на Лудогорец в 31-та минута, но Хорхе Броун плонжира и изби топката в корнер.

Джоди Лукоки се измъкна от Сюлеймани и изскочи сам срещу Богомил Цинцарски, след което с едно докосване стреля, но слабо и право в ръцете на вратаря на Верея.

Джоди Лукоки центрира в наказателното поле на Верея в 42-та минута, където Клаудиу Кешеру стреля с глава, но над напречната греда в аут.

Минута по-късно Лукас Саша навлезе в наказателното поле на Верея, след което се опита да преодолее Веселин Минев. Защитникът на Верея игра с ръка, но съдията Ивайло Стоянов прецени, че действието на Минев не е умишлено.

В добавеното време на първата част пред Верея се откри много добра възможно. След центриране в наказателното поле на Лудогорец, Игор Пластун забрави зад гърба си за присъствието на Милен Танев, който стреля с глава, но над напречната греда в аут.

Верея остана с човек по-малко, след като Здравко Илиев бе изгонен за втори жълт картон в 52-та минута, след като съдията Ивайло Стоянов маркира нарушение на защитника срещу Яцек Горалски. Вторият жълт картон за Здравко Илиев бе изключително спорен. Има съмнения дори дали защитникът извършва нарушение срещу Горалски.

Лудогорец направи нов много сериозен пропуск в 54-та минута. Лукас Саша центрира в наказателното поле на Верея, където Марселиньо бе оставен непокрит и отблизо стреля, но над напречната греда в аут.

Якуб Швиерчок стреля от границата на наказателното поле на Верея в 60-та минута, но встрани от десния стълб на вратата на Богомил Цинцарски. Две минути по-късно Густаво Кампаняро отправи удар от разстояние, но Богомил Цинцарски внимаваше и боксира.

Вандерсон пусна към Марселиньо в 65-та минута, който бе изведен на отлична позиция и стреля, но топката срещна десния стълб на вратата на Цинцарски.

Лудогорец поведе в резултата в 67-та минута. Клаудиу Кешеру се опита с извеждащ пас да намери Марселиньо, но Сюлеймани изби топката право в Швиерчок, който не пропусна да вкара.

Лудогорец удвои своята преднина в 77-та минута. Марселиньо пусна перфектен пас към Лукас Саша, който върна към Клаудиу Кешеру, а той отблизо не пропусна да вкара.

Антон Огнянов се измъкна от Игор Пластун и излезе сам срещу Хорхе Броун в 83-та минута, след което стреля, но аржентинският вратар спаси.

Верея остана с 9 човека на терена, след като съдията Ивайло Стоянов изгони Георги Андонов с директен червен картон в 83-та минута. Нападателят на Верея извърши грубо нарушение срещу Густаво Кампаняро.

В добавеното време на срещата Лудогорец вкара трети гол. Вандерсон с много красив диагонален удар вкара топката във вратата на Богомил Цинцарски.

Лудогорец е лидер в класирането с 84 точки, докато Верея е шести с 36 точки.

Верея: 12. Богомил Цинцарски - 21. Здравко Илиев, 6. Иво Иванов, 14. Веселин Минев, 33. Хюсеин Сюлеймани - 20. Венцислав Бенгюзов, 87. Симеон Мечев – 26. Денислав Станчев, 77. Милен Танев, 11. Илиян Йорданов -  7. Георги Андонов

Лудогорец: 1. Хорхе Броун – 8. Лукас Саша, 32. Игор Пластун, 30. Козмин Моци, 6. Натанаел – 10. Густаво Кампаняро, 44. Яцек Горалски – 92. Джоди Лукоки, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон – 28. Клаудиу Кешеру