Локомотив Горна Оряховица разпиля в двубой от 26-ия кръг на Първа лига гостите от Верея и победи с 5:0. Головете за успеха реализираха Кифуети на два пъти, Фунду на два пъти и Джоман.

Началните минути не предполагаха какво ще стане в един момент от мача през първата част. След две разменени опасни атаки, в 17-ата минута Фунду и Ндонг организираха опасна атака към вратата на гостите, но в крайна сметка гол не падна.

В 25-ата минута Кифуети откри резултата с красив удар, малко по-късно Фунду опита да направи резултата 2:0, но не сполучи.

Кифуети удвои резултата в 39-ата минута, а Джоман оформи класиката в края на първата част.

През второто полувреме домакините имаха възможност да направят резултата и 4:0, след като Фунду се разписа с мощен удар и това стана факт.

Верея опитаха епизодични атаки към вратата на Локо, а гол за тях така и не падна.

В 85-ата минута Фунду реализира втория си гол в двубоя от дузпа, която беше отсъдена за нарушение на Бандаловски срещу Кифуети.

След успеха Локо зае 13-ото място в класирането с актив от 22 точки, а Верея е на 10-ото с 30.